Napkollektor rendszer viz-viz hőszivattyúval?
Sziasztok, lenne egy elsőre hülyeségnek tünő kérdésem :D nem nagyon értek a viz/gáz fütéshez, de jött egy ötletem mi lenne ha pl. tetőre szerelt napkollektorban felmelegedett vizet bevezetnénk egy viz hőszivattyúba és igy állitanánk elő a szükséges meleg vizet. a napkollektorban elég lenne 15-20 fokos viz egy hőszivattyúhoz .
szerintetek?
Egy problémát nem tudunk megoldani azzal, ami előidézte.
A probléma az, hogy télen nem süt eleget a nap, ezért hideg van. A napfény befogása tehát nem fogja megoldani a gondunkat...
Persze ezzel sokan nem értenek egyet és próbálkoznak. Létezik napkollektoros fűtés rásegítés, de hőcserélő, szivattyúk, szerelvények, szelepek, hőérzékelők, összetett vezérlés kell hozzá. + karbantartás és hiba esetén nagy töprengések, hiszen ez már nagyon nem az egykörös "cirkó" műszaki szintje.
60 ezer forint egy kutya közönséges keringető szivattyú darabja!
Drágább a leves, mint a hús.
Ez így nem működne!
A talajkollektoros vagy talajszondás hőszivattyú működik hasonló elven.
Annyi bennne a trükk, hogy a kollektorok által nyáron megtermelt felesleges melegvízzel vissza kell fűtened a talajt. Ha ezt lehagyod a rendszerről a talaj sajnos 10-15 év után kimerül, és nem fogsz tudni fűteni.
Elvileg lehrt szerelni a kollektorra valami takarot amit lehuzol ha nem akarod hasznalni. Tehat az nem engedi a napfenyt a csovekbe.
Biztos van ebbol elektromos meg automatikus is ami persze bonyolitja a rendszert.
Ezert gyakoribb inkabb az, hogy hmv-re hasznaljak a kollektort es nem futesre.
Az egész kollektoros kóceráj árát rá kell költeni +pár centi szigetelésre és fűtési probléma megoldva. Évente 50-100 forint gázfogyasztásnál nincs értelme semmilyen rásegítésnek.
A szigetelés nem romlik el, nem kell karbantartani, kapcsolgatni, figyelgetni. Időjárástól független és évtizedekig működik.
Köszönöm a válaszokat,
a 7-nek: sajnos nincs gáz, (még) de mikor lesz azt sem tudom igy egyelőre ez kizárt. Fás kazánt meg nem akarok. így marad a hőszivattyú, télen viszont nem ritka a régióban a -20 fok így a sima levegő-vizes cuccnak nem lesz olyan jo COP értéke.
Talajszondás lenne az egyik, drágábbik megoldás. Ezért gondoltam arra hogy a mai napkollektorok már sokkal jobbak és télen is képesek 15-20 fokos fizett előállítani amitől a hőszívattyú már messzemenően boldog lesz :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!