Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van itt olyan, aki Ytongból...

Van itt olyan, aki Ytongból épített házat? Milyen előnyöket és hátrányokat tapasztaltál?

Figyelt kérdés

2021. okt. 6. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

van, ráadásul már többet is.

Előnyök: jó hőszigetelő, könnyű vele építkezni, bármilyen forma kirakható belőle

Hátránya: szerkezeti kialakításokra érzékeny, nem szabad túlterhelni, mert reped, zaj szempontjából közepesnek mondanám.

Mire vagy kíváncsi?

2021. okt. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Láttam a neten konkrét házterveket, ahol a kivitelező előre elkészített blokkokból (vagy inkább panelekből) rakatja össze a házat.


Leginkább a hőszigetelés része érdekelne és, hogy általánosságban itt milyen vastagok a falak? Mennyire lehet fúrni, hogy bírja a polcokat, tévékonzolokat, stb.? Épületgépészet, vezetékek bekötése? Véshető?

2021. okt. 7. 17:23
 3/6 A kérdező kommentje:
Kell-e szigetelni és ha igen, akkor mivel? Milyen festéket érdemes hozzá használni?
2021. okt. 7. 17:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előre elkészített blokkok a Thermo-Block ház, ami egy monolit szerkezet.

Az Ytong nagyon könnyen falazható, jól véshető, csiszolható, véshető, nagyon könnyen és gyorsan lehet vele dolgozni minimális törmelékkel és zajjal. Amire nagyon érzékeny az a vonalszerű terhelés, minél jobban el kell oszlatni a koncentrikus terheket vagy rejtett vasbeton oszlopot kell bele építeni. komplett rendszert lehet kapni, egyáltalán nem hőhidas, előírásszerűen épített ytong házban nem találkozol penésszel. vannak kifejezetten Ytongba való tipplik, a falak bírják a terhelést, az nem probléma. A födémek és egyéb kiváltásokra kell nagyon odafigyelni, vagy monolit födém érdemes készíteni vagy födémpallós megoldást. Gerendás födém is kivitelezhető, de csak akkor ha állványzaton szereled össze és körbe monolitot öntesz köré. Ha olyan házat szeretnél ami tiszta üveg nagy kitörésekkel, akkor ne ytongot válasszál!!!

2021. okt. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy megosztottad ezeket velem!
2021. okt. 7. 17:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mostani előírás falra 0,25, aminagyon szigorú érték, mondhatni értelmetlen. A falazatot agyon szigetelik miközben az ablakok lehetnek 1.1 és lehet fával tüzelni egy hagyományos kéményen?

Nagy butaság amit itthon művelnek, egy ház energetikáját csak egységben lenne szabad vizsgállni.

A legkönnyebb ytong lambda 350-400kg/m3 abból 37,5cm tudja az előírt értéket kiegészítő szigetelés nélkül, van belőle 50cm is.

következő ytong 500kg/m3 abból 50cm tudja az előírtat

legerősebb ytong 650kg/m3 abból 60cm tudja az előírtat.


ha nagy a telked, és nincs limitálva az alapterület, akkor a közepes vagy legerősebb ytongból építeném, ha limitált a hely akkor pedig a lambdából. Nekem 50cm 650kg falazatom van, nagyon csendes, nagyon jó hőszigetelő, csak pozítivat tudok mondani. Építettem lambdából is már házat, az kényesebb, hajlamos repedni, sokkal körültekintőbben kell tervezni és kivitelezni, gondolok itt parapet vasalásra és kiváltásokra. Az áthidalókra van u zsaluelem ami szuperjó dolog.

Nem kell vakolni a felületet, lehet csiszolással olyan sima felületet kialakítani hogy csak glettelni kell csemperagasztóval és utána 1-2 réteg finomítás. Külső vakolat legyen páraáteresztő, picit drágább, de megéri. A külsőnél is elég 2 réteg ragasztós vakolás hálóval, pont mint a hőszigetelésnél szokták. Sokkal kevesebb a munkaóra vele mint a tégla esetében, főleg ha vágni is kell!!!

2021. okt. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!