Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetes ház építésén...

Poxtsedaysd kérdése:

Könnyűszerkezetes ház építésén gondolkodom, nagyságrendileg mivel számoljak?

Figyelt kérdés
A szakmáim ács és asztalos és bár nem dolgozom egyikben sem, hobbiból gyakorlom és sok ismerősnek segítettem már építkezni. Burkolni, járólapot lerakni tudok egyedül is, a víz bekötését szakemberre bíznám, az áramot ismerősök csinálnák ingyen és bérmentve. Ez egy várostól elzárt területen lenne, egy kiskertben ami a családomé és 'gyümölcstároló' címszó alatt futna. Nincsenek hatalmas igényeim, 60 m2-re gondolok, félnyereg tetőre, nem cserepeznék, hanem hullámlemezezném a tetőt. Beton alap, faszerkezet, OSB + EPS szigetelés kívülről, falakban nyilván valamelyik gyapot fajta, gipszkarton falak. Tehát mondhatni kiszámolhatnám, hogy mennyi, de nem vagyok képben sem az ablakok árával pl. vízszereléssel stb. nem pontos árra vagyok kíváncsi, tudom hogy most a faanyag is drága, de 5-6 millió forintból megállhat, ha az anyagköltségen kívül csak a betonozásért és a vizesblokk elkészítéséért fizetnék? Sajnos más lehetőség nem jöhet szóba, nem szeretnék 30 milliós hitelt felvenni, a telek adott, a tudásom megvan. Ja igen, a fűtés elektromos lenne(klíma), egy falat szeretnék majd valahova ami tégla lenne, oda egy kisebb kályhát terveznék. a melegvizet is villanybojlerrel szeretném. Köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 4. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember. Csak azt mondom, amit tapasztaltam. Most vagyunk túl egy 37 nmes lakás részleges felújításán: van benne gipszkartonozás, szigetelés, glettelés, festés, burkolás, konyhabútor felújitás, beltérre egyedi tolóajtó fenyőből. Más nyílászáróhoz nem nyúltunk, ahogy a wc-hez és fürdőhöz sem. Rengeteg mindent magunk csináltunk. Csak az anyagköltség volt 1 misi körül. És még csak nem is teljes felújítást csináltunk. Ennek alapján azt mondom, hogy kizárt dolog, higy egy 60 nmes ház felhúzása kijöjjön 5-6 misiből.
2021. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Közművek, földmunka, alapozás 3-4 millióból kijöhet, onnantól meg anyagköltség. De jó ha tudod, a "gyümölcstároló"-t sosem fogod tudni eladni csak erősen nyomott áron.

Míg egy falusi házból is gond nélkül ki tudsz szállni ráfizetés nélkül, sőt az utóbbi évek tendenciája alapján akár nyereséggel, addig ezek a papír nélküli épületek egyáltalán nem értékállóak.

Fel lehet építeni, lehet benne lakni akár kényelmesen is, de pénzügyileg nagyon rossz befektetések.

2021. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha kevés pénzből kell gazdálkodni, akkor falun vagy kisvárosban kell venni rendezett papíros, belterületi, hivatalos lakóház ingatlant, amit az ember apránként saját erőből felújít. Ez a legtisztább és van rá esély, hogy majd ha egyszer úgy kanyarodik az ember élete (munka, család, szerelem) és költözni kell, a ráköltött forintját visszakapja.

A külterületi, szőlőskerti, ilyen-olyan gazdasági épületekre ez távolról sem érvényes. 10-ből 9-re a lassú elértektelenedés vár rá.

2021. szept. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Felénk átlagosan az ilyen telek 3%-ban beépíthetőek. Emiatt átlag 20-30 m2 alap területűek.

Ezért általában 3 szintesek lesznek: pince, fsz, emelet.

pincébe általában berakják a házivízművet, vegyeskazánt, mosógép szárítógép stb. földszinten nappali konyha étkező egyben pici fürdővel, az emeletre pedig kijön 1 vagy 2 pici szoba.

nekem a 74 m2-es házam 28,5 millió lesz fűtéskészen, így ha te csinálsz mindent meg normálisan, szerintem min 15 millió körül számíthatsz rá.

de mielőtt bármit is csinálsz a telek papírjait rendezd el utólag macerás lesz, sok-sok problémával.

2021. szept. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A telek közművesített, tehát víz és áram van. Amit még nem írtam, hogy mindent le tudok íratni, tehát nettó árral tudok számolni mindennél. A betonnál és a hullámlemeznél nem tudnám megoldani nettóra. Az OSB, EPS + XPS szigetelés, faanyag, gipszkarton minden más mehetne. A járólap, csempe az bruttó ár lenne szintén. Eladni nem szeretném, így az, hogy nem lesz értéke az annyira nem érdekel. Sok szomszéd oldotta meg így, hogy van egy viszonylag nagy épülete, sokan már teljesen ki is költöztek ide. Bejelenteni nem tudnám magam ide, de most az albérletbe sem vagyok bejelentve, édesanyámhoz kapom a leveleket, hivatalos papírokat.

Az egész ötlet onnan jött, hogy segítettem egy jó ismerősnek egy 25nm-es kis házat felhúzni 1,5 millióra jött ki. Igaz itt csak beton alap, OSB, XPS, EPS, kőzetgyapot,nyilván a faanyagok(gerenda, deszkák, pallók, tetőlécek) és a hullámlemez van benne az árban, tehát nem egy összkomfortos épület.

2021. szept. 6. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk hágy éves vagy, én azért 50 alatt nem láncolnám magam pénzügyileg egy ilyen házhoz. Nem vagyunk egyformák.
2021. szept. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha központi fűtést szeretnél vegyeskazánnal, + fürdő, wc csövezése sem fog meg állni 1,5 millióba.
2021. szept. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!