Milyen résben? Nem feszít, arra terjeszkedik, amerre tud. Ragad! Azaz bármi beragasztható, felragasztható vele.
2021. jún. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 anonim válasza:
A púrhab egy ragacsos anyag ami mikor szárad megnő a térfogata és megköt. Picit lehet feszít, de az elhanyagolható, emiatt szokták használni szélesebb körben. Inkább valóban pillanatragasztóhoz lehetne hasonlítani, a helyén tartja a dolgokat. Valamint szigetel is.
De nem mindegy mit akarsz csinálni, lehet van oda jobb megoldás is
2021. jún. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 anonim válasza:
Félrevezetnek, ne hallgass rájuk. A sima mezei pu-hab feszít mint állat, még a dobozára is rá van írva, hogy ideális esetben 40-szeresére dagad. Ha ajtó-ablaktokot akarsz kinyomni vele, akkor ki kell ékelni a tokot, különben szétnyomja. Az egyik ismerősöm a zuhanytálca alját nyomta ki vele, és ahogy kell fel is púposította, hiába rakott rá vagy 20 kilónyi téglát. Létezik speciális ragasztó hab, ami minimálisat dagad, és létezik csökkentett dagadású (kb20%) tokrögzítő hab is. Még ez is eltolja a tokot ha nincs kiékelve, az előnye a sima pu-habhoz, hogy gazdaságosabb adagolni, mert nem dagad összevissza.
2021. jún. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 anonim válasza:
Valamennyit tud feszíteni, ezért támasztják ki, ajtótok berakásakor a függőleges oldalakat, amennyiben nincs csavarozva.
2021. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 anonim válasza:
#3
Ha nincs hova tágulni persze, hogy feszít, de ha tud hova tágulni akkor nem feszít. A térfogata nő egyedül, ha le van szorítva egy kissebb zárt helyre ott jóval nagyobb nyomást fejt ki, mint pl ha egy nagyobb hézagba nyomnád be, mert akkor azt kitölti és kész. De ahol érintkezik a fallal ott nem nagyon feszít, csak tapad, inkább a hely fele tágul és esetleg látványosan ki is jön a helyéről. De ha van tágulási helye egy gyenge műanyag lapot se nagyon tol ki.
2021. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 anonim válasza:
Látom nem sokat purhaboztál. Ha egy rést telenyomsz purhabbal, akkor az történik, hogy kidagad, és a levegővel érintkező külseje fog először kikeményedni. Ekkor még a belseje dolgozik, próbál még tágulni a kötés előtt, és feszít is. Ezért is javasolják, hogy ne nyomjuk tele egyből a a hézagot, hanem szakaszosan, apránként, legyen ideje és helye tágulni az anyagnak, és kössön is, mert akkor a feszítőerő szétaprózódik. Ha valaki rutinos, akkor szakaszosan úgy ki tud tölteni egy hézagot, hogy a teljes kikeményedés után alig kel levágni a habból. Na meg amit el szoktak felejteni, előtte, és közben is vízzel permetezni a habot, mert a nedvességre keményedik ki.
2021. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
7/13 anonim válasza:
Tud feszíteni, ha egy szűk helyre egyből telitömöd, akkor feszít.
2021. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 anonim válasza:
Az anyag és a kitöltő közötti feszültség főleg attól függ, hogy milyen a kettő hőtágulási tényezőjének aránya. Ha az anyagod tágul hő hatására, de a púrhab nem akkor igen - szét fogja feszíteni.
2021. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 anonim válasza:
Igen, feszít elég durván. Ugyanis a rés bejáratánál keményedik először a hab, a belső részen megnő a nyomás.
Pl nyilászáróknál ha nincs tokrögzítő csavar (pl beltéri ajtó) akkor ki kell tamasztani, különben simán szétnyomja a hab az ajtótokot.
2021. jún. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 anonim válasza:
Professzorkám, te se láttál még purhabot. Még a kikeményedett pu-habnak sincs hőtágulása, mert egy szivacsos struktúra, és egy ilyen struktúra elnyeli a belső feszültségeket. Hogy mit nem mondjak, bizonyos esetekben még dilatációs hézag kitöltésére is használják. A kötés közbeni tágulását, és az ebből adódó feszítőerejét kémiai reakció okozza, köze sincs a hőtáguláshoz.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!