A Dryvit szigeteléseknél használt "ragasztó és ágyazó habarcs" alkalmas arra, hogy önálló végső felületet alakítsunk ki vele (belőle), elhagyva a szokásos legkülső színező vakolatot?
Egy toldaléképület utólag épített -könnyűszerkezetes- homlokzati falán szeretném a jelenleg látszó nikecell felületet vakolni.
Először elvégezném az ágyazóhabarcsba a hálózást. Majd elgondolásom szerint ugyanazzal a habarccal kialakítanék a felületen még egy plusz réteget, amit valamilyen eszközzel textúráznék. Aztán legvégül homlokzatfestékkel vonnám be az egészet és adnám meg a homlokzat látszó megjelenését.
A hálózást, alapvakolást zsákos LB Polisztirol ragasztóval végezném.
- Alkalmas lehet ez az anyag arra, amire használni szeretném?
- A belőle elkészített végső felülettől mit lehet remélni időjárás állóság, tartósság tekintetében?
Ha valaki alkalmazott már ilyen zsákos polisztirol ragasztót végső vakolat kialakítására, örülnék, ha megosztaná a tapasztalatait. Köszönöm.
Ismerősnek megmaradt több zsák ragasztója a szigetelés után. Bekente vele a mellékêpületét, vakolat alig volt már rajta.
Erre ráfestett beton festékkel, hát ha annyira nem is szép de időjárás ellen azért véd valamit.
Én sima felületű homlokzatot akartam.
Ágyazóhabarcsal húztam még egy réteget halózás után. Némi szikkadás után 40x40cm-es műanyag simítóval simítottam el a felületet.
A felület simább lett mint a hagyományos simított vakolat.
Erre diszperziós alapozó, majd 2réteg homlokzat festék.
19 év alatt még semmi baja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!