Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Villanyszerelő szakmának...

Villanyszerelő szakmának milyen hátrányai vannak a többi építőipari szakághoz képest?

Figyelt kérdés

Pl. egy építkezésen, vagy mármilyen szempontból milyen enyőnyei/hátrányai vannak a villanyszerelőnek a vízszerelő, burkoló, festő, gázos, stb-hez képest? Vannak olyan szempontok, amik alapján előnyösebb lehet a többi szakágból választani inkább? Akár naoi munkamenet szempontjából: kiszállások száma, munka mennyisége, időbeosztás előnyei/hátrányai...

Nem dolgoztam sose építőiparban, így nincs rálátásom, de a villanyszerelő szakma érdekel, egyelőre ezt szeretném kitanulni, de az érnyoldalai is érdekelnek, mielőtt belevágok.



2021. ápr. 24. 19:26
A kérdező szavazást indított:
Szerintem a villanyszerelőt a legérdemesebb kitanulni (a felsoroltak közül).
Szerintem van jobb építőipari szakmunka is a villanyszerelésnél.
11 szavazat
1 2
 1/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha jól csinálod megszeded magad rendesen belőle. Sokkal jobb mint egyéb más munka egy házépítésen belül. Felénk vadászni kell a villanyszerelőket vagy fél évre be vannak táblázva előre
2021. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

-Meglepően sok kömüvesmunka tud lenni.

-Viszonylag könnyű sulyos balesetett összeszedni.

-Viszonylag nagy a felelőség, sokminden engedélyhez kötött.

-Többet kell tanulnod más szakmákhoz képest


Ezekjutnak igy hirtelen eszembe mint hátrányok. De összességében jó választász.

2021. ápr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül annyi, hogy nagyobb a felelősség. Ha a festő vagy burkoló rosszul dolgozik, abba senki nem tud belehalni. Illetve ez nem feltétlenül hátrány, de általában sok a kisebb, fél-egy órás munka, mint a többi területen.

Legnagyobb előny szerintem, hogy villanyszerelőként ha nem jön be, vagy leáll ez a nagy építőipari pörgés, az iparban más területen is sok helyen el lehet helyezkedni.

2021. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Ma már tök jó, a legtöbb családi ház építésnél is látni toitoit. Az meg, hogy az ember novemberben plusz kettőben a csupasz téglafalak közt süvöltő szélben a pufajkában és hosszú alsóban egész nap keveri magának a gipszet, az már semmiség. Minden fandlival kell egyet létrázni, az melegen tartja, főleg, mivel a térde úgy fáj délelőtt 11-re, hogy kiveri a veríték. Mondjuk az első gipszplacsni, ami véletlenül ráfröccsen a kezére, úgy kirántja a nedvességet a bőréből, hogy utána egész nap legszívesebben ordítana, de ilyen van más építőipari szakembereknél is, a meszes habarcs rosszabb.
2021. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4: Elég jól meg vannak fizetve, csak tudnak venni maguknak pár hetente egyszer egy 300 forintos munkáskesztyűt.
2021. ápr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elég elméletigényes a többi szakmához képest.

Plussz dolgokat tanfolyamokkal lehet csinálni és sok van( kábeltoldás, év.felülvizsgálat,elektrikus,robbanásbiztos b.kezelő stb.)

Követni kell és értelmezni a szabványokat, előírásokat,jogszabályokat, ezekből van bőven.

Felelősséged nagy, ha elcseszel valamit, kihagysz stb, és bizonyítható akkor fizethetsz, börtön stb.

Jól lehet keresni, sok kiegészítő képzés kényelmes, jó pénz, de mégnagyobb felelősség.

Az építőipari rész egyszerűbb, de culágerosabb(vésés). Viszont a fejlődést követve(okos otthon,riasztók), mégtöbb a lehetőség.

2021. ápr. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Beharangozták ezerrel hogy mekkora hiányszakma, az is volt egy darabig aztán boldog boldogtalan elkezdett szerelni meg ilyen pár hónapos gyorstalpalókat leraktak. Az építőipar meg szép lassan fullad ki, 2-év amíg a csok-ot adják. Abba is gondolj bele mikorra lesz annyi tapasztalatod hogy "egyedül" vállalható munkát adj ki a kezedből, a villanyszerelésnél kell minimum 3-4 év hozzá, addig tanulsz, szívsz akár kevesebb pénzért is. Ha jobb munkakörülményeket akarsz én inkább az autóvillamosságot javaslom.
2021. ápr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen mindegy melyiket választod, mindegyikből jól megélni vállalkozóként lehet. Vagy pedig 8 óra bejelentett munka után maszekolni.

Tény sokat keresnek, de azt is nézni mennyit dolgoznak érte... általában nem heti 40 órát, hanem inkább 60at.

Mindegyiknek van könnyű és nehéz fizikai munka része. Ezek közül csak a burkoló és a festő dolgozik fűtött házban télen.

Egyébként egy fűtésszerelőnek is nagyon sok elméletet kell megtanulnia, nem hinném, hogy kevesebbet kéne tanulnia, mint egy villany szerelőnek.

2021. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Én mióta élek ezt hallgatom, hogy fullad ki az építőipar, közben meg folyamatos fejlesztések vannak nagyvárosokban(m.o. viszonlyatban). Lakópark beruházások, vásárolt házak elektronikai felülvizsgálata / újrakábelezése is pörög. Amíg lesznek fiatalok addig lesznek építkezések is és villanyszerelőkre is szükség lesz.
2021. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Annyira még sosem fulladt ki, hogy ne lett volna elég munka. Mondjuk ezt nem háromszáz évnyi statisztikára alapozom, csak a nyolcvanasok elejétől kezdve látom közelről a dolgokat. Ha kinyílik a világ, akkor a jobbak elmennek külföldre (megint?). Koszos munkát (egyáltalán: munkát) senki nem akar a fiatalok közül elképzelni. Így aztán mindig kevesebb villanyszerelő lesz, mint fóka.
2021. ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!