Villanyszerelő szakmának milyen hátrányai vannak a többi építőipari szakághoz képest?
Pl. egy építkezésen, vagy mármilyen szempontból milyen enyőnyei/hátrányai vannak a villanyszerelőnek a vízszerelő, burkoló, festő, gázos, stb-hez képest? Vannak olyan szempontok, amik alapján előnyösebb lehet a többi szakágból választani inkább? Akár naoi munkamenet szempontjából: kiszállások száma, munka mennyisége, időbeosztás előnyei/hátrányai...
Nem dolgoztam sose építőiparban, így nincs rálátásom, de a villanyszerelő szakma érdekel, egyelőre ezt szeretném kitanulni, de az érnyoldalai is érdekelnek, mielőtt belevágok.
-Meglepően sok kömüvesmunka tud lenni.
-Viszonylag könnyű sulyos balesetett összeszedni.
-Viszonylag nagy a felelőség, sokminden engedélyhez kötött.
-Többet kell tanulnod más szakmákhoz képest
Ezekjutnak igy hirtelen eszembe mint hátrányok. De összességében jó választász.
Egyedül annyi, hogy nagyobb a felelősség. Ha a festő vagy burkoló rosszul dolgozik, abba senki nem tud belehalni. Illetve ez nem feltétlenül hátrány, de általában sok a kisebb, fél-egy órás munka, mint a többi területen.
Legnagyobb előny szerintem, hogy villanyszerelőként ha nem jön be, vagy leáll ez a nagy építőipari pörgés, az iparban más területen is sok helyen el lehet helyezkedni.
Elég elméletigényes a többi szakmához képest.
Plussz dolgokat tanfolyamokkal lehet csinálni és sok van( kábeltoldás, év.felülvizsgálat,elektrikus,robbanásbiztos b.kezelő stb.)
Követni kell és értelmezni a szabványokat, előírásokat,jogszabályokat, ezekből van bőven.
Felelősséged nagy, ha elcseszel valamit, kihagysz stb, és bizonyítható akkor fizethetsz, börtön stb.
Jól lehet keresni, sok kiegészítő képzés kényelmes, jó pénz, de mégnagyobb felelősség.
Az építőipari rész egyszerűbb, de culágerosabb(vésés). Viszont a fejlődést követve(okos otthon,riasztók), mégtöbb a lehetőség.
Teljesen mindegy melyiket választod, mindegyikből jól megélni vállalkozóként lehet. Vagy pedig 8 óra bejelentett munka után maszekolni.
Tény sokat keresnek, de azt is nézni mennyit dolgoznak érte... általában nem heti 40 órát, hanem inkább 60at.
Mindegyiknek van könnyű és nehéz fizikai munka része. Ezek közül csak a burkoló és a festő dolgozik fűtött házban télen.
Egyébként egy fűtésszerelőnek is nagyon sok elméletet kell megtanulnia, nem hinném, hogy kevesebbet kéne tanulnia, mint egy villany szerelőnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!