Megteheti az önkormányzat, hogy csak nálunk nem csinálják meg a csatornát?
Nemrég vettünk egy telket(5 egymás melletti telek volt eladó ez a 3.) a telekhatártól 10-12 m re van a csatorna. Most kezdtük volna intézni a vizet meg a szennyvízbekötést, de kiderült, hogy az önkormányzat nem akarja itt megcsinálni a bekötést. A főgerincet kellene letenni és nálunk meg 2 másik házig elvinni. A város másik végén az üres telkeknél viszont most csinálják. Azt mondták csináltassuk meg mi, vagy várjunk 2-3 évet. Meg hogy mivel csak 2-3 családot érintene, erre nincs pénz. Gondoltunk rá hogy összefogunk és megcsináltassuk közösen.
Sajnos kivitelezővel építtetünk, és szerintem a többi szomszédunk is és itt azért ez most nagyon rosszul jött ki. Szerintetek mit tehetnénk? Van bármi lehetőségünk?
Holnap megyünk intézni, de nem tudok aludni úgy idegesít.
Mit jelent a "csak nálatok"? Az önkormányzat hatáskörébe tratozó összes ingatlan/telek el van látva csatornával, csak ez az 5 nincs?
Egyébként amikor megvettétek a telket, nem tudtátok hogy nincs csatorna? Mert ha az önkormányzat vállalta a csatorna elkészítését, pl volt olyan településfejlesztési terv, amiben konkrét határidővel szerepelt, akkor van lehetőségetek "reklamálni". De ha csak ti számítottatok rá, vagy szóban rebesgették, hogy nemsokára itt is lesz csatorna, akkor nincs mit tenni, nem kötelezhető az önkormányzat.
"de kiderült, hogy az önkormányzat nem akarja itt megcsinálni a bekötést. " Volt bármi, ami arra utalt, hogy meg lesz csináltatva az önkormányzat által, vagy csak ti "sejtettétek", hogy madj biztos megcsinálja? Mert ha utóbbi, akkor ez a tanulópénz volt.
Igen, megteheti. Egy városnak legalább 60%-ban kell csatornázottnak lennie, ennyi az elvárás. Ha 10-12m-re van a csatorna, akkor nem hinném, hogy egy vagyon kiépíteni. Ráadásul ha van rá lehetőség, az út mellett van még legalább fél-1 méternyi sáv, ami közterület, akkor ott is elvezethető, nem muszáj burkolatot bontani, ez is lényegesen csökkenti az árát, hisz helyreállítási munkát nem kell végezni. 10-12m esetén szerintem kb. 2 aknát kell csak kialakítani.
Mérlegeljetek, kérjetek rá árajánlatot, szomszédokat kérdezzétek meg, mennyi a csatornadíj, ill. mennyi a szippantás díja, érdemes-e rákötni, vagy inkább emésztőgödröt kialakítani. Választási évben meg egyúttal nyilván megvan kire nem kell a voksotokat leadni. :)
Csak most van rá pályázat és úgy lett hirdetve hogy 100%ban ki lett építve.
Igazából még nincs betonút csak föld út mert azt is most "ígérte" az önkori hogy megcsinálja.
Megfogjuk csináltatni szerintem önköltségre csak remélem idén be tudják fejezni.
Nem mindegy, hogy milyen a besorolásotok.
Nálunk még csak nem is földút van, hanem aszfaltos az utca, neve és házszáma is van az ingatlannak és az utca egyik oldalán bevezették a csatornát, a másik oldalán levő 5 háznál meg nem, mondván, hogy az már külterületi mezőgazdasági terület. Holott komoly családi házak vannak mindegyiken.
Viszont felhívom a figyelmedet, hogyha nem vezetik be a csatornát, akkor kommunális adót sem vagy köteles fizetni, járj utána, mi megtettük!
Lakoovezeti besorolású. A szomszédom még rá köthetett a szemben lévő csonkra mert ő elérte sajnos mi nem, hozzánk már új gerincet kellene letenni.
Bizonyos utcák vannak a pályázatban felsorolva és a végén oda bittyesztve hogy igy már a város 100%an lesz csatorna.
A tulajdoni lapon az szerepel hogy művelési ág kivert minősített o.
Kivett beépítetetlen terület
Jobban jársz, ha nem vezetik be!
Kifizetsz egy valag pénzt (cca. 350ezret) a csatornáért, utána pluszban a házbakötésért és attól kezdve dupla vízdíjad lesz.
Jobban jársz egy jó emésztővel, amit évente 1x szippantatsz és gondod egy szál sem!
Igaz, annál meg valamennyi "talajterhelési díjat" kell fizetni, de az közel sem kerül annyiba, mint a havi csatornadíj.
Mondjuk ezt is disznóságnak tartom, mert nekünk a nyaralóban egy zárt tartályba megy a szennyvíz, tehát nem terhelünk talajt, mégis
számolják, de nem lehet mit tenni.
Én hasonlóan jártam mint te.
Nekem 18 méterrel kell megnövelni a gerincet, hogy rá tudja kötni, és még 4 méter a bekötési távolság. Hogy mibe kerül egyenlőre nem tudom, jelenleg egyeztet a munkát végző cég és a Pannon-víz.
A folyamat kb így zajlik: Írásban akár e-mailben is megrendeled az adott víz-szennyvíz szolgáltatótól a bekötést. Ők válasz üzibe megadják neked a terült gazda számát, akivel telefonon egyeztettek, majd kijön a helyszínre felmérni a dolgokat. Ezután, kiajánl neked akkreditált vállalkozókat. Ezeket végig zaklatod, és, ha szerencséd van akkor lesz aki idénre is elvállalja. Nekem 4-ból 1 vállalta csak (összesen 4 volt). Szóval esélyem sincs megversenyeztetni őket, ki dolgozik olcsóbban. De ha nem sürgős, és van 1-1.5 éved kivárni őket akkor ki lehet választani az olcsóbbat. Na nekem ennél sürgősebb.
A területi vezetővel egyeztetés után megmondják a kivitelezőnek, hogy milyen feltételeket kell teljesíteni. pl kell-e tisztító akna a végére, ha igen 300 vagy 600 mm-es (nagyon nem mindegy árban, mert sokszorosa egyik a másiknak), mindenképpen terveztetni kell, területi viszonyoktól függően kellhet geodézia is.
De a lényeg mindent te fizetsz, aztán a végén át kell adnod az önkormányzatnak az egészet, és onnantól ők fogják karbantartani.
Ami biztos a szennyvíztisztítót 700000+ áfáért rakja le a házat építő kivitelező. Viszont ennek ismeretlen számomra a karbantartási költsége.
Az emésztőgödör építése elég macerás, és drága mivel nem szivároghat ki belőle semmi, ezért teljesen vízszigeteltnek kell lennie. AZ egész izét át is kell vetetni a megfelelő hatósággal.
Felénk 4500+áfáért visznek el 1 m3 szennyvizet, és havonta 7-8 m3 ivóvíz fogy tehát kb ennyi lesz a szennyvíz is. Ami havi szinten 31500-36000 ft+áfa. Így mi ezt az opciót elvettettük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!