Kémény füstcső átvezetése fa födémen - mi a helyes módja?
Nem! Ezzel az erővel azt is megteheted, hogy az egyik falhoz állítod a kályhát és ott kidugod a csövet, semmivel sem jobb megoldás az elképzelésed, de rossz mindkét eljárás.
Egy kéménynek az orommagasság fölé kell érnie, hogy legalább hány centivel, azt nem tudom megmondani, de biztos utána tudsz nézni.
Ha ez egy különálló garázs, nincs a közelében semmilyen épület, akkor azt csinálsz, amit akarsz, max. a garázsban, esetleg magadban tehetsz kárt, de ha mást vagy más épületet is veszélyeztetsz vele, akkor ne csináld. Attól függetlenül, hogy helytelen, rossz megoldás és veszélyes is, így szimplán kidugni egy kürtőt azt' jónapot, rengetegen így oldják meg a melléképület időszakos fűtését. Én a helyedben vennék egy épített kéményt, az a biztos! Nem muszáj kerámia elemekből építettet venni (bár a Montel jó áron kínálja az ilyen kéményeit!) de brilonnak van saválló kéménye, megtudod nézni az árlistáját, kiszámolod mely elemből mennyi kell, szerintem ilyen 70 ezer forint környékén akár kijöhet egy kémény (nem tudom mekkora az orommagasság nálad, feltételezem 4.5 méter). Egy ilyet veszel, felépíted az orom magasság fölé, akár nem muszáj még az sem, hogy bent a födémet bontod, hátul és kívül a tűzfalhoz erősíted, a kályhánál befordulsz egy csővel, még ez is 100x jobb és biztonságosabb megoldás, mint az elképzelésed!
1-es: mint leírtam a kérdésben, a fal kívülről nehezen hozzáférhető, épületen kívüli kémény (akár épített, akár falra szerelt) nem opció. Ha az lenne, nem írtam volna ki a kérdést...
A fő kérdés a füstcső átvezetése a fa födémen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!