Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kémény füstcső átvezetése fa...

Kémény füstcső átvezetése fa födémen - mi a helyes módja?

Figyelt kérdés
Nyeregtetős tégla műhely/garázsban szeretnék kis kályhával fűteni. A padlás födém hajópalló, és fölötte normál cseréptetős héjazat. A füstcsövet/kéményt épületen belül szeretném felvinni (a fal kívültől nehezen hozzáférhető). Azt gondoltam a 120-as csövet belehúzom egy nagyobb fémcsőbe (mekkora legyen?) köztük légrés és valami "gallér" szerűséggel viszem át a padlásra, és ott víszintesbe fordulok és kiviszem az oromfalon olyan magasan ahogy csak tudom. Jó lesz ez így?

2020. nov. 30. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem! Ezzel az erővel azt is megteheted, hogy az egyik falhoz állítod a kályhát és ott kidugod a csövet, semmivel sem jobb megoldás az elképzelésed, de rossz mindkét eljárás.

Egy kéménynek az orommagasság fölé kell érnie, hogy legalább hány centivel, azt nem tudom megmondani, de biztos utána tudsz nézni.

Ha ez egy különálló garázs, nincs a közelében semmilyen épület, akkor azt csinálsz, amit akarsz, max. a garázsban, esetleg magadban tehetsz kárt, de ha mást vagy más épületet is veszélyeztetsz vele, akkor ne csináld. Attól függetlenül, hogy helytelen, rossz megoldás és veszélyes is, így szimplán kidugni egy kürtőt azt' jónapot, rengetegen így oldják meg a melléképület időszakos fűtését. Én a helyedben vennék egy épített kéményt, az a biztos! Nem muszáj kerámia elemekből építettet venni (bár a Montel jó áron kínálja az ilyen kéményeit!) de brilonnak van saválló kéménye, megtudod nézni az árlistáját, kiszámolod mely elemből mennyi kell, szerintem ilyen 70 ezer forint környékén akár kijöhet egy kémény (nem tudom mekkora az orommagasság nálad, feltételezem 4.5 méter). Egy ilyet veszel, felépíted az orom magasság fölé, akár nem muszáj még az sem, hogy bent a födémet bontod, hátul és kívül a tűzfalhoz erősíted, a kályhánál befordulsz egy csővel, még ez is 100x jobb és biztonságosabb megoldás, mint az elképzelésed!

2020. nov. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1-es: mint leírtam a kérdésben, a fal kívülről nehezen hozzáférhető, épületen kívüli kémény (akár épített, akár falra szerelt) nem opció. Ha az lenne, nem írtam volna ki a kérdést...

A fő kérdés a füstcső átvezetése a fa födémen.

2020. nov. 30. 09:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Részletkérdés, ezt belül is felépítheted, nem muszáj kívül legyen. Az átvezetés gallérral, ahogy gondoltad is. Lehet kapni készen ilyen átvezetőt, de nem tudom már megmondani ki gyártja, ha házilagosan akarod megoldani, akkor így csinálnám én is, nagyobbra vágni a lyukat, mint a cső, majd azt kőzetgyapottal körbe tekerném, mert az ugyebár nem éghető, majd bádoggal alul-fölül körbevenném a csövet, ami egyrészről rátakar a lyukra, másrészről fixálja a csövet.
2020. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!