Ha minden jól elő van készítve és a fővállalkozó tudja a dolgát akkor igen.
2020. okt. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Igaza van a 3-asnak.
Ehhez kell szervezés is. Mert a mai szakember hiányos időben könnyen összejön a csúszás.
Amúgy merem állítani, hogy hagyományos szerkezetből is össze lehet hozni egy átlagos családi házat 4-5 hónap alatt. Ha minden adott, nincs variálás és nincs extra műszaki tartalom.
2020. okt. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
A hagyományos technológia esetén csak annyi a baj a kapkodással, hogy nincs ideje kiszáradni az anyagoknak. Annak többszáz liter víznek illene eltávozni ami a malterral meg a többi anyaggal belekerül a házba mielőtt nylonnal hermetikusan lezárják a szigetelés során.
Aztán ősszel minden penészedni fog.
A könnyűszerkezetesnél ilyen gond nincs.
2020. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
5!
Ebben teljesen egyetértünk.
De a technológia sokat fejlődött (persze drágább is lett).
Ha ma szakszerüen végzik a kivitelezés, mai anyagokkal akkor közel se visznek be annyi vizet mint régen (mikor Józsi bácsi betonozás után minden nap elárasztotta a födémet).
2020. okt. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ha sikerül tervezőt, és építő csapatot szereznem, akik tavasszal el tudnák kezdeni a munkálatokat (vannak cégek is, akik könnyűszerkezetes házak építésére szakododtak), akkor elvileg reális célkituzés, hogy májusig kulcsrakész állapotban meglegyen az új ház? (A telek már adott, és egy, a már meglévő, régi házhoz lenne hozzáépítve egy körülbelül 60 négyzetméteres új ház. Gondolom, ha már meglévő sablonból választok, amit az épittető cég honlapján választok ki, a folyamat még gyorsabb, mivel ott már eleve megvannak az előre legyártott elemek. Még egy kérdés: ha sablon háztervet választok, önkormányzatni engedélyeztetésre akkor is szükség lesz, igaz? (amit gondolom az építtető úgyis intézne).
2020. okt. 30. 22:27
8/12 anonim válasza:
Az időjárás is döntő tényező, vannak folyamatok amiket esőben nem tudnak csinálni. Felék kb 2 hónapja szinte naponta esik 2-3 órát az eső. (de legalább a betont nem kell naponta többször locsolni :). Így valószínűsítem, hogy az erre felé épülő házak csúsznak néhány hetet.
2020. nov. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
A komcsi vége felé nálunk divatba jöttek a svéd OKAL házak. A beton alapot és azt hiszem a kéményt el kellett készíteni a tervek szerint, s ha meg volt, egy hét alatt kulcsrakészen rászerelték a házat. Bévülről egyet sem láttam, nem tudom milyen minőségűek volta a burkolatok, de épülni egyet láttam, mert pont velünk szemben építették.
2020. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
#6 Józsi bácsi azért öntözte a betont, mert betartotta a technológiai előírásokat. Ha nyári melegben nem öntözöd és a beton kiszárad, még mielőtt végbemenne a kötési folyamat, a szilárdsága jelentősen csökkenhet. Ami egy födémnél nem túl szerencsés dolog.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!