Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Folyékony kerámia hőszigetelés...

Folyékony kerámia hőszigetelés. Van valakinél? Tényleg jó?

Figyelt kérdés

2020. szept. 28. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
hatalmas hülyeség..
2020. szept. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekünk az alu-bélésű kéménybe akarták csinálni (legalábbis feltételezem hogy erről beszélhetett)
2020. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Folyékony kerámia = zománc


Ha a lábosban felforr a víz, annyira nem lehet jó hőszigetelése.

2020. szept. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

13900 Ft/m2 anyag ár. Rétegvastagság 1-3 mm. Kössz nem.

A hőszigetelő képességéről semmilyen információt nem adnak meg, nyilván azért mert olyan nincs neki.

Nanotechnológia - hmmmmm, persze.

Egy ÉMI-TÜV tanusítványt találtam, abban csak páravezető képességre vannak információk, hőszigetelő képességre nem.


Szerintem ezt a hőszigetelések bevonására találták ki, azaz vékonyvakolat.

2020. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyik oldalon találtam infót a TSM Ceramic specifikációira.

Hőszigetelő képessége:

0,001 W/mk, ez az érték valóban lenyűgöző lenne, mert 40 szer jobb lenne, mint a polsztirolé, eszerint 1-3mm kéreg ebből a kerámiából megfelelne 4-12 cm vastag EPS hőszigetelőnek.

Ugyanennek a kerámia hőszigetelő anyagnak a sűrűsége 380-410 kg/m2 értékre van megadva. Csakhogy a sűrűséget kg/m3 mértékegységben kellene megadni.


Mindezt egybevetve erős kétségeim vannak az adatok hitelességét-, és a forgalmazó cég szakértelmét illetően egyaránt.

2020. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!