Melyik állatnak van a legbüdösebb, legtermékenyebb trágyája, Melyikük termelné a legtöbb metánt?
Disznó és marha trágya viszonylag sok metánt termel. Kínában vidéken nincs vezetékes gáz, ott megy ez a módszer, de ne gondolj őrületes technikára.
1 kemping főző megy róla napi 1 órát. Többet nem bír, de ott ez is kész csoda.
Nem a telepen keverik vízzel. Hanem már a "felhasználó" bekeveri. Pl. amikor tele teszi a WC kagylót a végtermékkel és lehúzza a vizet. Nézd meg, hogy mekkora a "kolbász" és ráöntesz 4-6 liter vizet tartálytól függően. De van aki időnként pisil is, annak a nagyrésze szintén víz. És ez a cucc úszik a szennyvíz telep felé. Tehát mire odeér addigra már jócskán van benne víz. Plusz Budapesten nagyon sok helyen (de nagyvárosokban is jellemző) a közterületi csappadékvíz is ugyanabba a csatornahálózatba kerül ami megint főleg víz. Így mire a telepre jut a "szilárd" rész az elenyésző nagyrészt víz. Majd következik a biológiai tisztítás. De ugyanez az állatttartó telepeken is. Ott is kell higítani mert különben nem folyik el a tartályig.
A másik fele meg, hogy a gyomorban nem "kakit" emésztünk az pont az amit nem tudunk megemészteni és távozik. Mert ha meg tudnánk emészteni nem távozna. És ugyanez a malac, a tehén a tyúk stb. Ami hátul távozik az számára emészthetetlen. És az, hogy az még mindig tele van szerves anyaggal, esetleg mások számára "táplálék" az pont az ellenkezőjét mutatja mint amit te írtál.
Szintén az állatok emésztési folyamataiban (a teljes rendszert nézve) nem a metán termelés a cél, hanem az, hogy olyan anyag keletkezzen ami utána könnyen glükozzá alakítható (lényegében ez a fő energia közvetítő). A legtöbb sejt glükozt tud hasznosítani (ld. Szent Györgyi-Krebs ciklus vagy citrátkörfolyamat de ezer más neve is van glükoz->acetil COA -> majd energia és CO2). Ebben a folyamatban sehol nincs metán.
7/7 ezt a félelmetes "szamárságot" honnan vetted? Ez egyáltalán nem így van. Sőt nagyon nem igaz. Pl. a csontokban jelentős mennyiségű kalcium van.
Van jelentős mennyiségben kén is a szervezetben, és az amikor lebomlik kén-hidrogénné alakul /az egyik gyakori lebontó folyamat eredményeként ld. záptojás/ ennek már jellegzetes szaga. Miközben a metán szagtalan.
Ugyanígy van nitrogén is minden élőszervezetben, ez a lebomlási folyamat függvényében leggyakrabban vagy di-ciánná vagy ammóniává bomlik (ld. "éret vizelet szag" az tömény ammónia).A di-ciánnal a mocsárgázban lehet találkozni.
Szintén gyakori a foszfor, klór, magnézium is de ezekbe már nem megyek bele mert totál felesleges.
De az utolsó két hozzászólásodig úgy éreztem, hogy komolyan érdekel a téma de valami konteós dolog szált meg és nem érzem úgy, hogy a továbbiakban hozzá kéne szóljak. Mert alapvető biokémiai ismereteid hiányoznak. És feleslegesen nem koptatom az ujjaimat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!