Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen gépészeti megoldást...

Zolimeyers11 kérdése:

Milyen gépészeti megoldást célszerű ma alkalmazni egy kb. 120 m2 (hasznos területű) egyszintes családi ház fűtéséhez? (2400 m2 a telek, a ház tetejének bőven lesz déli tájolású felülete)

Figyelt kérdés

1. Ma melyek a legkorszerűbb gépészeti megoldások és milyen tényezőket kell a gépészeten kívül figyelembe venni (pl. szigetelés)?


2. Ezeknek milyen bekerülési költségei vannak/lehetnek, és hosszútávon milyen megtérüléssel lehet számolni?


3. Mennyire könnyű jó szakembert találni az adott rendszer telepítéséhez/karbantartásához?


Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!



2020. szept. 7. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyira leszigeteled, hogy 6-8 kW alá menjen a fűtésed teljesítmény igénye és veszel egy hőszivattyút vagy egy kicsi gázkazánt természetesen padlófűtéssel. Semmi egyéb.


Minnél kevesebb hőt kell megtermelned annál kevesebb a gépészeti igényed.


Éves 100 ezer forintos fűtési költségnél semmi értelme napelemezni. Az lássa el a háztartást, de fűtésre ne termeljen.


Esetleg klíma + H tarifa, de az nem olyan komfortos mint a padlófűtés.

2020. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hőszivattyúnál probléma szokott lenni a használati melegvíz készítés.

Igaz, hogy a padlófűtés elmegy 40 fokon, de a HMV-nek 55 kell és télen a mínuszokban ez már nehezére esik a hőszivattyúnak,főleg 5-6 fős háztartásokban.

A megoldás a villanybojler szokott lenni, csak amikor azt látod, hogy a bojler többet fogyaszt, mint a hőszivattyú, kicsit elgondolkodsz.


A napkollektor semmit sem ér télen, nyáron meg szó szerint lefő az egész rendszer, nem ajánlom.


Én gáz párti vagyok. Kényelmes és gazdaságos.

A hőszivattyút is ugyanúgy évente kell karbantartani. Annyi tényleg, hogy nincs gázkémény, de azt csak átadni nehéz, utána semmi teendő vele.


Szigetelni kell, amennyire csak lehet. Nem mindegy hogy 5 vagy 15 kW-t kell biztosítani, nem mindegy hogy már szeptember végén fűtesz, vagy október végén.


Napelemmel töltsed a villany autódat, arra tökéletesen jó és gazdaságos. Hülyeség a drága napelemes villannyal fűteni, mert sokkal olcsóbb megoldások vannak tőle. Sőt, amibe ma sokan beleugranak: napelem + villanykazán, kb. a létező legdrágább rezsi.

2020. szept. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hőszivattyú fűtésre, HMV-re, hűtésre, napelem a teljes energiaigényre (használati, és fűtés), Ha extrém szigetelést raksz, akkor még szükséges egy hővisszanyerő szellőzés (rekuperátor). A fűtésrendszer alacsony hőmérsékletű, ha csak fűtés akkor padlófűtés, esetleg ha el vagy engedve anyagilag akkor még fal, mennyezetfűtés. Ha a hőszivattyúval hűteni is akarsz, akkor mindenképp kell a fal-mennyezet fűtés-hűtés, esetleg fan coil. Ha lesz medence is, akkor a hőszivattyú azt is tudja fűteni. A napelem jelenlegi megtérülése 8-10 év, ha hozzácsapjuk a hőszivattyút a gázzal ellentétben, akkor kb 15 év lesz a megtérülés. Egy energiafogyasztónál nem lehet megtérülést számolni, kivéve a napelemmel kombinált hőszivattyúnál, mivel az üzemeltetése az "ingyen" energia miatt sokkal kedvezőbb mint a többi fosszilis hőtermelő esetén. Ha nulláról indul minden, akkor a hőszivattyú akár paritásba is kerülhet a gázkazánnal, ha még hűtésre is használod, akkor megspórolhatsz 3-4 klímát, ezzel már mindenképp a hőszivattyú felé billen a mérleg. De minden helyi függő, nagyon sok múlik a telepítés körülményeitől, a ház adottságaitól.
2020. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!