Acélvázas, szendvicspaneles épület mennyire időtálló egy téglaépülethez képest? Mik a hátrányai a tégláshoz képest?
2020. júl. 2. 17:15
1/7 anonim válasza:
Ha rendesen meg van csinálva akkor nem pusztul le hamarabb mint egy tégla.
Hátránya, hogy a falra nem tudsz majd nehezebb polcot vagy bármit felfúrni, meg az acélváz tud fura hangot adni a hőtágulás vagy a terhelés hatására.
És utólag nagyon macerás emeletet vagy ráépítést felhúzni rá.
Viszont jobb hőszigetelő, és olcsóbb.
2020. júl. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Ezek a szendvics paneles épületek nem állandó tartózkodásra lettek kitalálva. Tehát irodának, üzlethelyiségnek, műhelynek jó, lakásnak nem.
Nagyon kicsi a hőtároló tömege a téglához képest, ami abban nyilvánul meg, hogy télen gyorsan felfűti a fűtőtest, nyáron meg a napsugárzás. Nem lakhatatlan egy szendvicspaneles (illetve a többi ma nagyon divatos száraz technológiás) ház, de komfortban nem éri el a modern tégla épület szintjét.
2020. júl. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Emeletet semmiképpen sem szeretnék kialakítani. Műhelyépület lenne,viszont számomra a komfort ugyanúgy fontos, mint egy lakóháznál. Ésetleg valami ötlet arra, hogy hogyan lehetne kiküszöbölni a nyári túlzott felmelegedést? Több réteg hungarocell, vagy más hőszigetelő esetleg?
2020. júl. 2. 20:59
4/7 A kérdező kommentje:
Illetve nagyon fontos szempont lenne még a páramentes levegő. Gondolom itt nem marad el a tégla épülettől. Egyébként a beton alap és a falak hogyan szoktak csatlakozni ezeknél az épületeknél? Hogyan szigetelik le?
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!