Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hol és legfőképp milyen...

Hol és legfőképp milyen edzésmódszereket ajánlanátok, hogy könnyű legyen a súlyos kőtömbök, téglák, gerendák és szelemenek emelése/cipelése? Jelenleg nagyon nehéz, alig bírom és hamar elfárad mind a karom, mind a vállam, bármit csinálok.

Figyelt kérdés

Saját szememmel láttam egyeseket, ráadásul különböző helyeken, más-más embereket, hogy SOKKAL jobban bírták (emelés, szállítás), mintha kevesebbet erőlködtek volna, és sokkal tovább is bírták (időben/órákban) eme sokszor 40-50-70 kilós (mikor éppen minek) a hordását.


Szeretném, ha idővel engem se fárasztanának ezek alig pár órácska alatt ki.

Szeretném, ha ez nem jelentene akadályt, például majd idővel egy saját ház építésénél.

Nem akarom, hogy már az elején csupán nehéz terhek cipelni nem tudása végett elkedvetlenedjek eme számomra szép, értékteremtő hivatástól.



2020. jún. 26. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

"Nem szokta a cigány a szántást"

Majd ha napi 8-10 órában ezt csinálod, neked is menni fog.

2020. jún. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tartsd egyenesen a hátadat és ne derékból, hanem combból emelj.

2020. jún. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Öregesen takarosan el lehet pakolgatni a nagy súlyokat. Mint aki tudja, hogy nem jó elfáradni. Fölösleges dolgokat nem csinálsz, minden a legrövidebben, legegyszerűbben. Ha erőből marhaság, lendületből meg könnyű, akkor melyik a jó? Ha magadhoz szorítani könnyebb, mint tartani, melyiket csinálod? Fejben pedig az egész szinte tánc, és nem azon agyalsz, hogy hogy nem jó. Persze kell a rutin is, de ha úgy akarod csinálni, ahogy könnyebb és gyorsabb, akkor van csak esélyed a helyes módon begyakorolni. Figyeld meg, hogy hogy csinálod, amikor eléggé kezdesz elfáradni! Aztán mehet a cammogás a legelejétől, csak lendületesebben, hogy ne kelljen sokat csinálni!
2020. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit a #3 irt az nagyon jo tipp(ek).

En kiegeszitenem azzal, hogy erdemes edzoterembe jarni az altalanos eronlet fejlesztesehez. A hangsulyt a nagy sulyos alap gyakorlatokra fektetni, nem az izolaciora. Pik-pak fol lehet pakolni 8-10 kg izmot, ami az altalanos eronletben hatarozottan jelentkezik. Nyilvan nem a versenyszeru testepitesre vagy eroemelesre gondolok, ahol a 120-140 kg-os foszerek hosszan tarto munkavegzeset bekorlatozza az izomtomeg (ha akarnal sem lennel olyan), de ha teszem azt 70-75 kg melle folszedsz 10 kg izmot, 80-85 kg-osan jobban birod a munkat is.

2020. jún. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, amit írsz. Sokan mondják és írják is az igazi testépítőkről (igen, 130 kg-os, növit és tesztoszteront lövő, versenyre edző acélemberkékről), hogy nem bírnák a napi nyolc-tíz órás fizikai munkát. Mindegy, hogy ácsok szelemen-pakolásait, vagy kőművesek tégla-hordásait. Valamiért nem bírják, nem bírnák. Számomra ez meghökkentő.
2020. jún. 27. 13:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell rajta meghökkenni, csak a helyén kezelni. A testépítés egy esztétikai sportág, aminek a célja, hogy a lehető legnagyobb izomtömeg és a lehető legalacsonyabb testzsír mellett minél arányosabb izomzatot érjen el az illető. Egy testépítő alapjaiban véve baromi erős, 150-200 kg-al nyomnak fekve, 200-250-el guggolnak és 250-300-al húznak fel szériában. Egy átlag embernek az a súly amit ők egymás után tízszer is megemelnek, szó szerint megmozdíthatatlan. A nehéz fizikai munkavégzés pedig egy relatíve könnyű súly (10-20-30 kg.) jóval nagyobb volumenű és időtartamú mozgatásáról szól, ahol a nagy izomtömeg inkább hátrány mint előny. Más testfelépítést, izomzatot (vörös vs. fehér rostok) és edzettséget (erő vs. állóképesség) igényel. Az erőemelés dettó, csak ott a testsúlyt a relatíve magas testzsír is növeli -> még magasabb bármi nem mozgás kalóriaigénye. Egyébként egy profi erőemelő egy 2 órás edzés alatt képes megmozgatni az edzőteremben 80-120 tonna súlyt. Egy nehéz fizikai munkás egy hét alatt sem mozgat meg ennyit. Csak az összehasonlítás kedvéért írtam le.

A másik pedig az, hogy ha te lemész edzeni, soha sem lesz rajtad több évtizedes rendszeres doppingolás nélkül akkora izomtömeg, hogy bekorlátozzon. Szóval nyugodtan tessék edzeni, ha mellé használod a #3. válaszban olvasható, röviden többet ésszel mint erővel "praktikákat", nyert ügyed van.

2020. jún. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Még azt hozzáteszem, hogy ez a bírja nem bírja dolog is negatív kritikák és tévhitek sokaságán alapul. Jómagam is edzem, nem verseny szinten, de több mint 10 éve kergetem a vasakat. Régebben volt egy melónk, mikor csigalépcsőn kellett egy régi épületből lehordani közel 20 tonna öntött vas radiátort. Én azzal a sráccal tudtam a legjobban együtt dolgozni, aki szintén edzőterembe járt, masszív gyerek volt. Ketten le tudtunk vinni egy 80-100 kilós radiátort a 2. emeletről. 6-an voltunk, mire kettő 70-80 kilós kollégával levittem egyet, az előbb említett sráccal kettőt. Pár hete hétvégén meg árkot ástunk egy ismerősnél, aki 90-110 kiló az hatékonyan ásott és lapátolt, aki meg kisebb volt csak szurkálta az ásót mert lábbal nem bírta belenyomni az agyagos földbe. Sok munkánál egyszerűen előny a nagyobb testtömeg. Ha annak nagy része izom és nem háj, az meg szintén csak előny és nem hátrány. Persze itt sem a szárazon 120-130kg versenyzőkre gondolok, hanem a natúrban elérhető 90-100 kg-os testsúlyú átlag edzőkre.
2020. jún. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!