Mi az ideális megoldás egy kamra, kamraszekrény szellőztetésére, külső levegő bevezetésére?
Szeretnénk egy kamrát kialakítani a házunkban, de nincs rá mód, hogy ablakot is beépíthessünk a kialakítandó helyiségnek. Így lehet, hogy csak egy kamraszekrény lesz a projektből.
Ami biztos:
- Egy meglévő, 2 m magasan beépített, az északi főfalon vízszintesen kivezetett, 150 mm belső átmérőjű és kb. 500 mm hosszú PVC csövön keresztül tudjuk megoldani a szellőztetést.
- A kamra (kamraszekrény) a házunk északi külső falára kerülne (Porotherm 38-as főfal, utólagosan 5cm vastag EPS-sel szigetelve.), és
- a meglévő konyha-étkező teréből lenne gipszkartonfallal leválasztva.
Tartok tőle, hogy a meglévő PVC szellőző nyílás még egy kamraszekrénynek sem elégséges, de érdekelne a véleményetek.
Ha van valakinek hasonló kialakítású kamrája, kamraszekrénye, érdekelne, hogy milyen tapasztalatai vannak több évnyi használat után.
- Mit tárol benne?
- Adódtak-e problémák (ételek megromlása, penészesedés, bogarak megjelenése, ...)?
- Használ-e gépészetet a kamra/kamraszekrény szellőztetésére?
Van-e valamilyen javasolt arányszám arra vonatkozóan, hogy egy X m2 alapterületű vagy Y m3 légköbméterű kamrahelyiség szellőztetésére mekkora keresztmetszetű légbevezető nyílás szükséges?
A panelekben ez megszokott volt régen. Alul és felül egy-egy szellőző. Aminek nem kell hűtés, az elvolt; mint egy spajzban.
Bogarak és tartósság miatt, érdemes fém szúnyoghálót a szellőzőkre. Télen a hideg miatt részbe vagy egészen, ronggyal eltömték.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!