Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az üvegvatta egy könnyűszerkez...

Az üvegvatta egy könnyűszerkezetű falban minél jobban kell szellőzzön, vagy minél jobban kell légmentesen zárt legyen?

Figyelt kérdés
melyik a megfelelőbb? lehetőleg olyanok írjanak akik jól értik vagy a mesterségük. Elég nagy gondjaink vannak
2020. febr. 3. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Kétirányú.

Belül teljes párazárás kell. Kívül páraáteresztő.

De magának az épületnek zárt állapotban "légtömörnek" kell lennie.

2020. febr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Itt nézz körül mert itt senki sem tudja neked milyen épületed van.


[link]

2020. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lakótér felöl minél zártabb legyen ezt szolgálja a belső fóliaréteg és az alatta elhelyezkedő osb lap is.
2020. febr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy könnyűszerkezetes külső fal általában így néz ki belülről kifelé:

Gipszkarton és/vagy OSB lap, párazáró fólia (ez úgy néz ki mint az alufólia), kőzetgyapot szigetelés, OSB lap, szigetelés (tetszés szerint), páraáteresztő fólia, külső burkolat.

A párazáró fólia a legfontosabb, mindenhol tökéletesen kell illeszkednie, a csöveket, vezetékeket rendesen körbe kell ragasztani speciális ragasztóval.

Üveggyapot helyett a kőzetgyapot jobb, tömörebb a szerkezete, nem esik össze, míg az üveggyapot idővel igen.

Nem vagyok szakmabeli, laikusként válaszolok, rokonnak az USA-ban így csinálták a házát, beszélgettem a munkásokkal és néztem a folyamatot.

Fellelkesülve a dolgokon (és a kinti olcsó anyagárakon) elkezdtem gondolkozni a könnyűszerkezetes házon, de aztán feladtam. Itthon kevesen értenek hozzá, engedélyek, terv, e-napló... Nem sokkal olcsóbb mint egy tégla, és eladni is nehéz.

2020. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen, elég nehéz olyan embereket találni, akik igazán értenek hozzá. Még lehet egy kérdésem? A külső légáteresztő fóliát is össze kell ragasztani hőtükrös ragasztóval, vagy ott csak kapcsokkal összefogatni?
2020. febr. 4. 08:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Oda elég a kapocs, de 20 centis átfedés legyen.
2020. febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. febr. 5. 08:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!