Házfelügyelői lakás kérdés? Kicsit hosszú lesz.
Adott egy társasház, ahol idén februárban meghalt a házfelügyelő, akivel a szerződés volt kötve, a házfelügyelői lakásban (mely a társasház tulajdona) még bent lakik a két felnőtt fia, akik be vannak oda jelentve lakcímre.
A két férfival szerződése nincs a háznak, tulajdonképpen 2 hónapja jóhiszemű jogcím nélküli használói a lakásnak.
A korábbi évek során rengeteg tartozást halmoztak fel, annak nagy része kiegyenlítésre került, de idén még semmit nem fizettek be (gáz, áram, szemétszállítás). A házfelügyelői feladatok ritkán, vagy egyáltalán nem voltak elvégezve.
Március 29-én a lakógyűlésen a megjelent lakástulajdonosok úgy határoztak, hogy április 30-ig el kell hagyniuk a lakást, de addig a házfelügyelői teendőket kötelességük ellátni.
A közös képviselő akkor közölte, hogy április 15-ig küld nekik a lakás elhagyására szóló felmondási levelet. A házfelügyelői szerződés értelmében (mely azzal, hogy a házfelügyelő elhunyt, meg is szűnt) még külön felszólító levél sem kellene, hiszen jogcím nélküli használói a lakásnak.
Tegnapi napon kiderült, hogy a kiküldött levelet még nem vették át, a közös képviselő arra hivatkozik, hogy a levél küldésétől számított 30. nap lehet a kiköltözés legkorábbi időpontja, ő a levélben 2019.05.31-et jelölt meg. Ezt a lakógyűlésen egy szóval sem említette, és a lakóközösség másképp határozott.
Kérdésem az lenne, mi lehet a teendő ez esetben, hogy jogcím nélkül használják a lakást már 2 hónapja? Hogyan lehetne mielőbb megszabadulni tőlük?
A társasházban lift is üzemel, mely nem távfelügyeletes, ezért is volt eddig házmester. Viszont sokszor a házfelügyelői lakásban nincsen senki, akár napközben sem, ha valaki a liftben ragadna, hiába csengetné a vészcsengőt. Ezt lehet jelezni valamilyen felügyeleti szerv felé?
Mellesleg azon a lakógyűlésen úgy határozott a lakóközösség, hogy a kiköltözésük után az a lakás bérbe adásra kerül, nem lesz házmester, a takarítási feladatokra takarítónőt keresnek, a lift pedig távfelügyeletbe lesz kiadva.
A válaszokat előre is köszönöm.
Először is le kell tisztázni a közös képviselővel, hogy miért intézkedett máshogy, mint amit elfogadott a lakógyűlés?
Van arról jegyzőkönyv, tehát írásos formában ott van, miről határoztak a lakástulajdonosok. Ezt a közös képviselőnek be kell tartania. Ha a hivatalos út miatt el kell térnie a határozattól, akkor értesítenie kell a lakókat.
Amúgy ha ki lesz adva a lakás, akkor sem lesz senki, aki a liftet felügyeli, nem? Akkor azért kinek akarsz szólni, és mit???
És mi a teendő?
Kilakoltatás.
Március-áprilisra, plusz minden további hónapra bérleti díjat kell nekik megállapítani, mert ez nem fog menni egyről a kettőre.
Majd az elmaradt bérleti díjakról és rezsiköltségekről közjegyzővel fizetési meghagyást küldetni nekik.
Ez ha átveszik, ha nem életbe lép. Egyidejűleg rájuk terhelik a közjegyzői munkadíjat és az időarányos kamatokat.
30 nap múlva - ha nem fellebbezik meg, de nem fogják, mert nem tudják ha jogos - akkor a bíróság kihagyásával végrehajtásra kerül az ügy.
Ha megfellebbezik, akkor bíróság (ennek a költsége is őket terheli) és utána végrehajtás.
Remélem tértivevényesen leveleztek velük a kiköltözésről, mert lehet, hogy ennek is bíróság lesz a vége, de a két ügy (költözés, tartozás) nem függ össze.
"miért intézkedett máshogy, mint amit elfogadott a lakógyűlés?"
Mert a lakógyűlés a jogszabályok ismerete nélkül, szamárságokat tartalmazó határozatot hozott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!