Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanyszerelők! Mi történhetett?

Villanyszerelők! Mi történhetett?

Figyelt kérdés

A kútból, házban házi vízművel van víz, és ma délután amikor bekapcsolt a hidrofor, a fürdőszobában kialudt az égő, ugyanakkor a hidrofor nem kapcsolt le amikor elérte a kikapcsolási nyomást, amikor lekapcsoltam a hidrofort, újra világított az égő. Ezt többször megismételtem, mert nem hittem a szememnek. Utána lementem az aknába, levettem a nyomáskapcsoló fedelét azzal a céllal, hogy állítok rajta, közben nyitottam csapot, hogy lássam, hogy hány bárnál kapcsol be, plusz állítani akartam rajta, hogy kisebb nyomáson kapcsoljon ki, de akkor már nem produkálta ezt a hibát, így semmihez nem nyúltam. Később még sok vizet használtunk mosogatáshoz, zuhanyzáshoz stb., többször kapcsolt be-ki a hidrofor, de utána már nem jött elő ez a hiba.

Tehát az égőnek nem lett volna szabad kialudni attól, hogy a hidrofor bekapcsolt, és a hidrofornak ki kellett volna kapcsolni automatikusan 3,5 báron.

Én villanyszerelő vagyok, de ilyen értetlenül még nem álltam semmilyen villamossági problémához. Egyszerűen képtelenség, hogy bármi köze legyen egymáshoz.


2019. ápr. 19. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen égő, sima izzó?

3,5bar fölé ment a nyomás;(volt nyomásmérő ami mutatta a nyomásértéket?

2019. ápr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Led égő. Igen, a hidroforon van nyomásmérő óra. 2 báron kapcsol be, 3,5 báron kellett volna kikapcsolni. Normál esetben ez kb. 20 másodperc után meg is szokott történni, de akkor már ment vagy két perce, és 4 bár körül járt a nyomás.
2019. ápr. 19. 22:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy tavaly tettem rá új szivattyút és nyomáskapcsolót. 10 évig nem igazán kellene bármi bajának lenni. Itt az az érdekes, hogy abban a pillanatban aludt ki az égő, amikor a szivattyú elindult. Ezt még be is tudtam volna annak, hogy haldoklik a led égő, de ennek nem lett volna szabad befolyásolni a nyomáskapcsoló működését. Az egy mechanikus szerkezet, aminek bontani kell a szivattyú áramkörét a megfelelő nyomás elérésénél. Természetesen az is elromolhat, de az döbbentett meg, hogy ez a két hibajelenség láthatóan összefüggött. Egyszerre jelent meg, és egyszerre szűnt is meg mindkettő.
2019. ápr. 19. 22:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy valami véletlen egybeesés volt éppen.

Egybe a kettőt képtelenség magyarázni mitől lehetett. Ezért, lehet, hogy 2 különböző dolog állt fenn éppen egyszerre.

A led kialvása tápfesz függése illetve kontakt hiba miatt előfordulhat. Mindegyik feszültség csökkenést okoz, ami eredményezheti a kilavást. A motor indulása nagy áramfelvétellel jár, egy rossz "0" kontakt ebben az esetben okozhatott fesz esést, és előidézi a led kilvását.

A szivattyú folyamatos járásaugye lehet abból, hogy csökkent fesz miatt ment, de lasabban így tovább járt. Bár kikapcsolnia ki kellett volna. Ez már nem magyarázható vele. de valami fennállt.

Figyeld, hátha előfordul valami más elektromos zavar.

2019. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valahol nullahiba van.
2019. ápr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyszer lehet véletlen, de 5-6 alkalommal néztem ezt végig, de az agyam képtelen volt ezt feldolgozni. Ez már inkább ezotéria kategória. Volt már más ilyen egymástól független anomália is.

Amúgy azóta minden rendeltetésszerűen működik.

2019. ápr. 20. 13:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha egy áramkörön vannak, v. közös nulla, akkor azt át kellene nèzni.
2019. ápr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!