Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Solymár! Mit tudtok róla,...

Solymár! Mit tudtok róla, milyen ott élni? Költözés előtt állunk, azért kérdezem.

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
drága
2010. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Közel van Pesthez,de már nem az,ezért drága és felkapott.
2010. jún. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

sok a sznob, pestről kiköltözött újgazdag.


nem olyan jó dolog ám ez a szuburbia, ahogy azt a naiv ember elképzeli.

nekem spec. nem érne meg az a zsebkendőnyi kert napi 1-2 óra dugóban ülést, autókázást...

és nekem nem presztízskérdés agglomerációban lakni.

van kb 2-3 előnye és többszáz hátránya.

nem lebeszélni akarlak, csak felkészíteni a lehetséges nehézségekre.

2010. jún. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
ja, és ott lakik Ákos, meg Leslie L. Lawrence. meg sztem még egy valag híres ember.
2010. jún. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


De milyen ott élni, lakni? Hangulat, emberek, környezet?

2010. jún. 29. 20:53
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

Gyere inkább Érdre! Itt is laknak híres emberek, ezerféle úton be tudsz jutni a fővárosba (M7,M1,M6,M0,7-es, 6-os út, és jópár belső "egérút", mint pl. a Tétényi út) , nemcsak autóval, de tömegközlekedéssel is. Épül, szépül, dimbes-dombos, kicsit még vidékies a hangulata (alig van aszfaltos utca :=) ), nagyok a telkek, tiszta a levegő. A Velencei-tó egy ugrás, a Balaton csak egy kicsivel nagyobb :=)

Egy barátunk nagyjából velünk egyidőben költözött ki Bp-ről, mi Érdre, ő Solymárra, de már ő is átjött ide, igaz, jól adta el a házát, még nyert is az üzleten :=).

2010. jún. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
92%

Kedves Kérdező!


Én 22 éve lakom itt a családommal, itt is születtem és nagyon szeretem!!! Igaza van az előttem szólóknak, vannak olyan részei, ahol tele van újgazdagokkal a környék, de azért még több az emberi része.

A városba a bejutás... meg kell tanulni a kerülőutakat, illetve kiszámítani, hogy mikor indulsz. Nekem például tömegközlekedéssel éri meg jobban járni, mert a Hűvösvölgytől villamossal 15-20 perc alatt elérem a metróútvonalakat. Hangulatát tekintve egész jó, bár kétség kívül jobban be tudnak illeszkedni azok, akik itt járnak iskolába, vagy a gyerekeik ide járnak iskolába, óvodába, esetleg törzsgyökeres sváb családok tagjai. Ha vannak kisgyerekeid én óvodába nem adnám itt őket, mert nagyon kirekesztő a közösség, legalábbis nekünk borzalmas tapasztalataink voltak (mi nem vagyunk egy gazdag, sváb család).

Ami viszont előnye Solymárnak, hogy minden olyan emberi. A háziorvosok kedvesek és mindenkit ismernek, a kisebb boltokban felismernek és örömmel üdvözölnek, rengeteg kirándulóhely van, amelyek mind megközelíthetők gyalogosan (például: Rózsika-forrás, Zsíros-hegy, Solymári vár, amit most újítottak fel, és gyönyörű onnan a kilátás)

Amúgy nem csak kis zsebkendőnyi telkek vannak. A mi telkünk is 1500négyzetméter, ugyanis a szüleim 35 évvel ezelőtt vették, és akkor még ilyen nagy telkeket lehetett venni, így érdemesebb a régebbi házakat, telkeket megnézni.

Jah és ami nem utolsó, hogy itt kiengedheted a gyereket a templomtérre biciklizni, görkorizni... És ha valami nem tetszik Solymáron, akkor 2 köpésre van tőle Máriaremete-Hidegkút, ami szintén nagyon polgári környék, én is oda jártam át suliba és nem volt nagy út az az 5 buszmegálló...

A lényeg, hogy természetesen vannak hátrányai, de sajnos mindenhol élnek bunkó emberek, de én nagyon szeretek itt élni! Most készülök az esküvőmre és a világért sem költöznék el innen, be a városba...Annyi szép dolog van még itt, amit le sem írtam!

Ha kérdésed lenne még, akkor írj nyugodtan, remélem nem lett túl hosszú a válaszom!

2010. jún. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, örülök a válaszodnak!
2010. jún. 30. 11:33
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Dr. Varga Tibor is ott lakik,jó hely lehet
2010. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
jó hely:) ott a vár, ami egy tuti hely, például, ha találkozni akarsz valahol a barátaiddal, vagy kirándulni, van sportpálya, konditerem :P én 3 éve itt élek és szeretem...csak a reggeli dugók tudnak bosszantóak lenni...meg az, hogy nincs éjszakai járat..:/ az utolsó busz 23:33-kor indul a Hűvösvölgyből......
2010. júl. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!