Üdv Mindenkinek! Egy olyan problémám lenne, hogy a kazánom nem megy feljebb 55-60 foknál. Mi lehet a baj?
Az előző években is ugyan ez a kazán üzemelt, és 80fokon tökéletesen működött,30kw-os,90nm-es házat fűt, a változás annyi lett, hogy lett egy új 170-es leier kémény, az eddigi egy 130-as tégla kémény volt,? és lett egy 1000literes puffer is beépítve. A legnagyobb kérdés az az, hogy a szivattyú bekapcsolása nélkül sem megy feljebb a víz 55-60 foknál. A kazán tiszta, a kéménynek jó a huzata, csont száraz kőris fával fűtök. Egyszerűen nemjövök rá, hogy mi lehet a gond. valakinek vmi ötlete, észrevétele lenne setleg? Bármit meghallgatok, és kipróbálok?
Köszönöm a válaszokat.
Értem akkor hogy mi a kazanvedo szelep, lényegében akkor hasonló ez az -esbe szelep is, mert az előre menőből rögtön vissza keveri a már melegebb vizet a visszatérőbe, mert még sem a pufferbe, sem pedig a haromjaratu szelepen a hazba sem megy a melegvíz, de a kazánba már a meleget vissza engedi, a kátrányosodás elkerülése végett.
Vegyes tüzelésű a kazán, így a kazánom nincsen termosztát, amivel a jövőkor állítom, csakis a cső termosztát van, 50 fokra beállítva.
Látni kellene, hogy hogy van bekötve.
Az induló puffer a világ eneriáját elnyelni. Ha a puffer aljáról 10-15 fokos vízet kap a kazán, akkor nem csoda, hogy a kimenő hőmérséklet 55-60 foknál van. Majd ha megfordult a víz a pufferban és már lentről is 50 fokost kap a kazán, akkor majd csinál 80 ast.
Elsőre fel kell fűteni a puffert, aztán csak pótolgatni a kifogyó energiát...
Másik téma:
a vízes fa az gáz! A víz elpárologatatása rengeteg energiát elvesz. A gőz lecsapódik a kazánban ( különösen, ha 60 fok alatt van) és kátrányásodni fog mint az állat!
Továbbá a szép új kéményedet is tönkre vágja.
Ideális esetben a fát 2 évig szárítjuk felhasználás előtt, de a minum egy nyarat.
Tehát fűtesz a kazánba, nincs keringés, és nem forr fel a víz? Ez fizikai képtelenség.
Amúgy igen, a kazánvédő szelep majdnem ugyanaz, mint a keverőszelep. Csak fordítva, egyik melegből csinál hidegebb vizet, másik hidegből melegebbet.
Amúgy sima csőtermosztáttal a puffertöltő szivattyút TILOS üzemeltetni, mert hiába fűtenéd fel a puffert 85 fokra, addig keringtetné a kazán és a puffer között a vizet, amíg az le nem hűl a kapcsolási hőmérséklet alá.
Kazántöltő szivattyút füstgáz termosztáttal, vagy hőfokkülönbség kapcsolóval lehet üzemeltetni. A többségnek füstgáz van, nekem pont nem.
Igen ez a fizikanak mond ellent. Hiába futóm nem tudom megrottyantani a kazánt. Ezét nem ertem. Lehet hogy a kemény kihúzza a meleget, mert nincsen benne csappantyú? Ez lehet?
Akkor a cső termosztátot cserélni fogom. Koszi.
Ekkora kazánhoz ekkora kéményt terveztek? Papíron csinálták remélem. Milyen magas amúgy?
Csappantyú alatt a pillangó szelepre gondolsz? Kazán után nincs? Én építettem be egyet a füstcsőbe, mert nem jó, ha túl meleg füst megy ki a kazánon, mert pazarlás.
De akkora huzatja sem lehetne szerintem, hogy elszívja a kazánból a meleget. Belegondolván, képtelenség, hogy így legyen.
Igen papiron tervezték a kazánhoz, 9m magas
Nincs a kazán után a csappantyú vagy mi a franc , csak a csavarja van meg sajnos. Lehet h holnap reggel azzal kezdek , hogy hajtok egyet egy lemezből és belerakom. De hogy hova tűnt a gyári belőle az rejtély.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!