Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtetlen helyiségben hányszor...

Fűtetlen helyiségben hányszor kell csapot nyitni télen, hogy ne történjen elfagyás?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ha csorgóra állítjuk az megfelel, de gondolom többszöri csapnyitás is megteszi a mi klímánkon.
2018. okt. 1. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hallottam olyat, hogy elfagyás ellen a csap kinyitásával védekezzenek. Az igaz, hogy a folyó víz nehezebben fagy be, mint az álló, de ha éjjel 8 órán át nincs kinyitva, akkor szerintem már mindegy, hogy utána mit csinálsz. Ha addig elfagyott, akkor azért mindegy, ha meg nem fagyott el, akkor napközben sem fog.
2018. okt. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez azért elsősorban azon múlik, hogy mekkora a helyiségben a hőmérséklet... A téli átlaghőmérséklet még kint is pozitív, egy helyiség pedig kaphat hőt a környezetétől...

Kellően enyhe téli napon semmit nem kell tenned az elfagyás megakadályozásához, kemény télen pedig éjszaka is megfagyhat a víz, ha olyan a helyzet.


Fűtetlen helyiségekben nincs nagy tapasztalatom, nálunk az elfagyás az aknában volt, néhány óra bőven elég volt neki kemény téli éjszakán. Nyilván egy helyiség nem tud olyan gyorsan lehűlni, de ha rossz a szigetelés és elég ideje van rá, bizonyára durva dolgok történhetnek egy hosszú keményen fagyos időszakban. De nincs ilyen, hogy napi N alkalommal történú csapnyitás elég, nyilván nem így működik ez. Bocs, hogy konkrétumot nem tudok írni, remélhetőleg lesznek, akiknek van üresen álló házuk télen s megmondják, mit tegyél.

2018. okt. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem a csapot szoktak nyitogatni, hanem a rendszert vizteleniteni.
2018. okt. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hasznos hozzászólások, elbizonytalanodtam, mert logikusak. Éjjel nem lesz semmiképp csap nyitogatva, úgy gondolom a vezetékekben a víz nem fagyhat el, de viszont a csaptelepekben amik a falon kívül vannak igen. Akkor mit érek azzal, hogy a falban nem tud elfagyni. Sajnos a víztelenítés nem megoldás mert kellene a víz egész télen, ez ilyen nyárikonyha szerűség, máshol nincs vízvételi lehetőség a wc is ott van csak. Valami elektromos megoldással lehetne fűtve tartani az meg drága dolog és ezért gondolkodok ilyen megoldásokon.
2018. okt. 1. 16:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Én még olyanról hallottam (de sosem próbáltam), hogy sót tett valaki a lefolyóba, mert a sós víznek kicsit alacsonyabb a fagyáspontja. De ez csak a lefolyó szifonjában levő víz megfagyása ellen volt, a csapból jövő vizet így nyilván nem lehet védeni a fagytól. Ennek a módszernek az az előnye, hogy (miután a bejövő víz főcsapját elzárta az ember és kiengedte a vizet belőle), nem kell a mosdókagyló alatti szifont szétszerelni, a WC bűz-elzárójából kimeregetni a vizet, ill. a kád/zuhanytálca szifonjából fecskendővel kiszívogatni. Mert mi ez utóbbiakat csináltuk minden ősszel a lakatlan nagyszülői háznál apukámmal és hát eléggé babra munka volt. :-(((


Ami még ötletként fölmerült bennem, hogy valami módon hőszigetelő réteggel körülvenni a vízcsövet. Pl. egy ismerősöm mesélte, hogy a kerti csapra csinált hungarocellből egy rátehető doboz-formát. Mivel alulról a föld melegít, a hungarocell megfogta azt a kevés hőt, és nem fagyott el a kerti csap föld feletti részén levő csőszakasz sem. (Azt nem tudom, eső nem teszi-e tönkre a hungarocellt, vagy ez ellen hogy védekezett.)


Tudom, ezek nem pont olyan esetek, mint ami téged érint, de talán ötletet adnak a megoldás megtalálásához. :-)

2018. okt. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, a csaptelep is elfagyhat. Az a konkrét hely és aktuális hőmérséklet függvényében dönthető el, hogy a benti csap vagy a falban lévő cső fagy el előbb.

Ezért szokták a csapot egy teljesen minimális mértékben nyitva hagyni, amikor olyan hideg van, mert az az egész rendszerben mozgatja a vizet, és a földből pár fokkal melegebb víz jön.

Viszont egy ilyen megnyitással is simán el tud menni egy nap alatt 1-2000 Ft értékű víz, ennél a fagytalanító fűtés még mindig olcsóbb. Vannak ilyen kis hősugárzók, amiket be lehet állítani úgy, hogy csak 3-4 fok alatt fűtsenek. Vagy ha a fal átfagyása a veszélyes, akkor kicsit melegebbre kell állítani, de évi egy havi fűtés elég szokott lenni, amikor valóban 0 fok közelébe vagy alá kerül a napi átlaghőmérséklet.

2018. okt. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Csőszigetelést fogok csinálni, ilyet veszek:

[link]


De ez csak a wc csöve, a többi cső a falban fut, a többi ami kívül van az csaptelep. Igen a lefolyó rész is elfagyhat, ez sem jut mindenki eszébe. Ma a szieszta kályhán gondolkodtam, mennyibe kerülhet 5 fokon tartani vele egy nagyszobányi helyiséget, szerintem a gázpalackos gáz még mindig olcsóbb mint bármilyen áramról működő fűtés.

2018. okt. 2. 13:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!