Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen kevés odafigyelést...

Milyen kevés odafigyelést igénylő növényt tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Szeretnék 1-2 növényt venni a szobàmba viszont sajnos nincs időm sokat foglalkozni vele úgyhogy olyan kellene nekem ami szép, nem túl nagy viszonylag kevés fényt igényel és elég hetente párszor locsolni és elvan.

2018. máj. 20. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Anyósnyelv
2018. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző is írta: sansevieria.

Ezenkívül:

- zámia (agglegénypálma),

- csokrosinda (chlorophytum),

- szobai futóka (epipremnum), (őt az ablakhoz tedd, mert kicsit több fényt igényel).

2018. máj. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még egy ötlet: borostyán. Van trópusi változata is, de a hazai is nagyon jól elvan egy szobában.
2018. máj. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Megfelelő méretű cserépben még a legvízigényesebb növényt is elég 7 naponta (nagy nyári hőség esetén 5 naponta) öntözni. Szóval, ez ne legyen akadály.

Azt még megírhatnád, milyen fekvésű, mennyire világos a szobád, és az ablaktól milyen távolra és milyen magasra gondolod a növényeket, tehát mennyi fényt kapnának ott.

2018. máj. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pozsgások is jók ilyen téren. Nekem amik félárnyékos helyen is elvannak, azok a kaktuszok, aloe vera ezeket nem kell túlöntözni.

+amiket ugye még a többbiek ajánlottak.

+zamioculcas (nem rémlik hogy írták volna) csak annak kicsit világosabb hely kell ennyi.

2018. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na hát, kaktuszokat meg pozsgásokat eleve nem tartunk lakásban (csak félpozsgásokat), mert azokat nyáron szabadban kell, télen meg hűvös, fagymentes helyen teleltetni. Különben megnyúlnak, fajra nem jellemző torz alakot vesznek fel.
2018. máj. 21. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na hát, nekem simán elvannak lakásban nyáron is mert nincs hova tenni. Aloe verának köztudott hogy nem jó az erős fény, mert besárgul,bebarnul.

Nekem a medvetalp, vesszőkaktusz, háromélü kutyatejem is köszöni de nem nyurgult meg.

2018. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hiszem, ha látom. :)

Tegyél fel róluk fotót, mert így elég hihetetlen, hogy nem rondák.


Az Aloe vera (barbadensis) egy természetes körülmények között tűző napon élő faj. Persze, ha valaki a sötét szobából ki.assza a napra, akkor megéghet.

Én termelek eladásra, és nyáron a szabadban tartom őket, a fagyokig.

2018. máj. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Most mit kell kukacoskodni? :D

A lényeg hogy nem csak nekem hanem akiktöl kaptam azoknál is elvolt.

A kérdezönek válaszoltam, ezekkel tényleg nem kell foglalkozni. Legalábbis úgy nem, mint pl.egy orchideával.


Nehogy már én legyek a szar, mert nálam valamiért nem nyurgult fel. :D eszem megáll.

De pl. Vettem én már olyan növényt is, amire azt mondták "jajj igénytelen" aztán egy évet sem bírt ki, pedig minden feltétel ott volt, hogy éljen. Aztán ott vannak a virágzó fajták, másoknak alig akar virágoznk, állandoan babusgatják, én meg csak locsolom, tápoldatozom és beszélek hozzájuk (jajj most lehet lehurrogni, mert én többre tartom a növényeket), és fura mód alig lehet leállítani a virágzással. (Nálunk ilyenek voltak az amariliszek)


Nálam ezek beváltak mostoha körülményekre. Majd kitapasztalja a kérdező neki melyik válik be.


De én még mindig annak a hive vagyok, hogy szeretni kell a növényeket, és ezt tudatni velük...ki igy ki ugy. Én beszélek hozzájuk, és öntözéskor megsimogatom. Hát na bumm :D

2018. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Komolyan eszem megáll mi van ezzel a gyakorikerdesek oldalával. Régen még nagyon régen értelmesen válaszoltak az emberek, most meg már egymásba kötnek bele.

Azt hittem csak az állat témakörben van ekkora zsongás, de úgy látszik még itt is. :D

2018. máj. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!