Ennyit számítana, hogy éppen hol fekszik egy ingatlan?
1: építészeti különbségek (légköbméter, alapanyagok, falvastagság, alapozás, tetőszerkezet)
2: szigetelés különbsége
3: fűtés rendszer különbsége
4: földrajzi terület klímájának különbsége (szél, pára, napi hms ingazdoás, napos órák száma, csapadék mértéke, városiasodás mértéke, közlekedés és légszennyezés mértéke)
5: fűtéshez használt anyag különbsége
Veszprémben egyik lakásban 18fokra fűtöttünk télen és 65 ezres volt a fűtés számla. A tőle 200 méterre lévő lakásban 23 fok volt egész télen és 20 ezret nem haladta meg a fűtés számla. Mi volt a különbség? : szigetelés, építéshez használt anyagok minősége és mennyisége, az egyik valóban (több rétegben üreges) téglából épült, a másik csak papíron épült téglából és valóságban vasbeton volt, a nyílászárók minősége, a fűtési rendszer egyikben vacak 80éves konvektor, másikban modern kondenzáció kazán). Az egyiknek a pince része is szigetelve volt, a másiknak nem. Az egyikben zs vitaminos volt a képviselő, aki több pénzt kért el és spórolt a fejlesztéseken, de modern autóval járt, a másikban emberből volt a közös képviselő és valóban törődött a társasházzal. A melegebb lakás ráadásul 1.5x nagyobb is volt, mégis kevesebb volt a fűtés.
Ha legalább 100 családi házat felmértél mind2 településen, akkor talán tudsz valami korrelációt összevetni, hogy hasonló tulajdonságokkal rendelkező épületek között milyen különbségek vannak adott éghajlaton, de így, hogy 1-1 példát veszel, ez nem jelent semmit!
Ennyi erővel összevetheted a válások számát a margarin fogyasztással is, azok nagyobb korrelációt mutatnak: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!