Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meg lehet szokni hogy nem...

Meg lehet szokni hogy nem lehet egyszerre működtetni a mosógépet és a villanysütőt, mert leveri a biztosítékot?

Figyelt kérdés
2 ismerőstől is hallottam hogy ők nem használják ezeket egyszerre, nem is akarnak villamoshálózatot bővíteni.
2018. febr. 16. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Miért ne lehetne .Nálunk sem üzemel egyszerre több nagy teljesitményű háztartási gép.Pont ilyen okból.
2018. febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
szárítógép,mosógép és mosogatógép már sok volt...simán megszoktam,hogy egyszerre max 2 és természetesen olyan,hogy hajszárító,porszívó vízforraló csak akkor ha 1 gép megy. Volt vagy 12A 1 fázison...most 3fázison 12A lett, ennek már fél éve,de a mai napig szintén ugyan az van,hogy egyszerre max 2 gép és más nagyobb teljesítményűt már nem,hiába tudom,hogy már simán elbírná...6 év megszokása egy csettintésre nem múlik nálam :)
2018. febr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Nyilván ha összehangolod a mosást a főzéssel miért ne?
2018. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Meg lehet szokni. Nálunk mondjuk külön körön vannak ezek, így pont tudok mosni főzés közben. Még tv, vagy hajszárító is mehet. De a porszívót pl. már nem bírja a hálózat. Megszoktam, egyáltalán nem jelent gondot.
2018. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Most találtam rá a kérdésre.



Nem, nem lehet megszokni.

Mi már túl vagyunk a bővítésen, 16 A-ről 25-re, az jelenleg elég, de kellett már nagyon.

2018. ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet. Nálunk 20A-os a biztosíték. A fürdőszobát (az alap padlófűtésen kívül) fürdés alatt fűtőventilátorral melegítjük. Ez idő alatt alapvetően tilos a mosogatás, ui. a konyhában elektromos áram melegíti a vizet. Nem tilos, de ellenjavallt a mosógép használata. Ha nem én fürdök, akkor nincs gond, mert kiszaladok a villanyórához (miután lekapcsoltam a fűtőventilátort).

Általában telente egyszer veri le a biztosítékot. Ennyi kényelmetlenség miatt nem akarunk felfordulást: a 32A-os kismegszakítóhoz még újabb vezetéket is ki kéne húzni a házhoz. Arról nem is beszélve, hogy ez mennyibe kerülne.

2018. ápr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!