Hogyan spórolhatnánk?
Most költöztünk januárban. 3-an. Két felnőtt 1 gyerek. Eddig anyóséknál laktunk. Ott ugye azokat vettük meg ami nekünk kellet, meg a kajába szálltunk be. A többit kisebb felújításra költöttük, hogy tudjunk költözni. Most januarban azért volt egy nagyobb csekk a kötelező az autóra. Így kicsit hamarább ment el a pénz.
A praktikákon kívül inkább az érdekelne, hogy mi a jobb a vásárlás téren?
1x nagy vagy inkább több kicsi? Mi inkább nagyot szoktunk, de lehet nem az igazi. Ilyenkor 50 000 körül szoktunk költeni. Mostanában még nasit se vagy felesleges dolgot se veszünk..
Itt csak kisebb cba k vannak. 40 perces autóútra van a legközelebbi nagyobb város ahol van minden.
Meg én szeretnék több helyen vásárol hol mi az olcsóbb alapon. Párom szerint ez hülyeség.
Meg kicsit nehéz ez a konyha feltöltés is számomra. Mert szeretnék valtozatosan, egészségesen főzni. De néha ezzel is baj van. Mert nem tudom mit. Szoktam böngészni a netet receptért. De valahogy mindig a szokásosat vesszük.
Olvastam olyat is, hogy havi szinten megírni a menüket.
De én gondoltam arra, hogy 2 hetre es akkor azért céltudatosabban megyek a boltba is. Nem azt mondom h bolyongani szoktam es azt se tudom mit akarok. Mert van listám. De az étellel szokott baj lenni h mit is vegyünk alapanyagnak.
És így 2 hetente mennenk vásárolni is. És akkor nem nagy vásárlas lenne. Vagyis nem olyan nagy.
És azért el lenne osztva a hónapra. Meg úgymond külön út se lenne, mert mikor megy a gyerkőc úszni, utána vásárolnank. Hetente jár. Amugy is utána szoktunk. Ritha ha külön átmegyünk.
Szóval véleményeket, tanácsokat stb. Várnék.
És köszönöm a vàlaszokat.
Már ott baj van, hogy az autó kötelező biztosítása (ami fix, időben és összegben is és tervezhető) megborítja a költségvetést.
Fix megoldás nincs, a saját igényeid szerint kell összeállítani a bevásárlási listákat. Én pl. keresek annyit, hogy nem okoz gondot fizetés előtt megvenni a lassan fogyó dolgokat (tusfürdő, sampon, étolaj stb stb.), mert ilyenkor akciósak. Fizetés után csak a mindennapi dolgokat veszem, meg amire szükség van éppen
Szerintem a párodnak igaza van. Sokan esnek abba a hibába, hogy minden termékért más boltba mennek, mert ott olcsóbb. Csak azt nem veszik sokszor figyelembe, hogy mennyi pénzt autóznak el közben.
Ha a boltok egymás mellett vannak, akkor nem gond persze.
Nekünk sem okoznak problémát a bevásárlások szerencsére, de azért igyekszünk megfogni a költségeket, mivel hitelünk van és kötelező pluszok, amiket fizetni kell ha törik, ha szakad, illetve nyaralni is mennénk. Emiatt kicsit spórolósabbra fogtuk.
Mi heti tervet készítünk és heti egyszer vásárolunk be. Ez van hogy 12 ezer, van hogy csak 6. A nasi kategóriára általában egy ezres keretet szoktunk meghagyni és akkor azon belül választ magának mindenki valamit.
Szerintem a dolog kulcsa a lista szerinti bevásárlás. Nincs tengés lengés, ez is megtetszett, meg az is. Célirányosan kell bemenni, megvenni mindent a lista alapján és hazamenni. Szerintem ez a legjobb mód.
A listát is át kell gondolni. Valóban mindenre szükség van-e, mit főzök, ahhoz mi van itthon, mit kell venni.
Én nem értek egyet a kis bolt=drága, nagy bolt=olcsó közkeletű vélekedéssel.
Vannak olcsóbb és drágább boltok, illetve azokban olcsóbb és drágább áruk.
Pl. a közelünkben van egy hatalmas Interspar. Minőségi áruk vannak, hatalmas a választék, de pl. a szalámifélék drágábbak, mint a közeli Coopban. Viszont a Coopban vásárolt gépsonkát hamarabb meg kell enni, mert aztán már elég vacakul néz ki. Logikus is, hogy ami drágább, az jobb.
Az egyes árufajták között meg magad is tudod, hogy vannak árkülönbségek. A téliszalámi, Rákóczi-szalámi minden boltban nagyon drága. Viszont ha géppel vékonyra vágják, akkor már 8-10 dkg nagyon kiadós. A borjúhús sokkal drágább, mint a sertéshús - ez szintén bolttól független. A máj általában véve olcsóbb, mint a színhús. Levesbe (ha nem lakodalmi, eljegyzési húslevest készít valaki) olyan húst szokás tenni, amit nem célszerű sütni vagy rántani, ezért olcsóbb. Ugyanezt végig lehet mondani tusfürdőkre, mosószerekre, mosogatószerekre, teákra, kávékra stb. Az más kérdés, hogy ha a drága mosószer kitisztítja a ruhádat, az olcsó meg nem, akkor mégis a drágát kell venni.
Nagy általánosságban a sütésre/főzésre előkészített ételek (hús, zöldség, akármi) jóval drágábbak, mint ha megveszed az alapanyagot és te pepecselsz velük otthon. Más kérdés, hogy sokkal gyorsabban végzel így.
Az egyébként jó ötlet, hogy írsz mondjuk két hétre előre menüt (ha hétköznap is főztök). Nem a spórolás miatt, hanem, hogy bevásárlásnál tudd, mire lesz szükséged a következő 3-4 napban.
Lehet, hogy ezért a mondatért engem sokan lehurrognak, de nekem az idő is pénz. Engem bosszant, ha megjövök a boltból és utána derül ki, hogy indulhatok vissza, mert a holnapi főzéshez hiányzik egy pohár tejföl.
Egyébként tapasztalatom szerint nem bevásárlásra megy el az ember fizetése.
Nagy általánosságban nincsenek csodák. Az egészséges, változatos étkezés, ill. a húsevés, valamint a normális minőségű tisztálkodószerek és tisztítószerek igenis pénzbe kerülnek.
Én eléggé árérzékeny vagyok, de az egészség és az élvezet is fontos, szerencsére össze tudom hozni ezeket :)
Igenis használom az akciókat, bár ami kell, az kell... Azt nagyon megnézem, mit hol veszek. Elég speckó étrenden vagyunk, emiatt eléggé alapozunk a webáruházakra, a megyeszékhelyen sehol sem kapnánk meg bizonyos cikkeket olyan olcsón...
Mi úgy havi egyszer vásárolunk be, főleg gyalog körbejárjuk a boltokat, amikor rokonlátogatásra úgyis beutazunk a megyeszékhelyre. Plusz a már említett webes rendelés s zöldséges, házaktól tojás... A zöldségen kívül jobbára tartós élelmiszereink vannak, ez azért segít.
Soha nem tervezek 1-2 napnál előrébb, ez is borulni szokott. Alapanyagok miatt nem kell aggódnom, mindig ugyanazok kellenek, igen kivételes eseteket s a zöldborsófőzeléket kivéve (nem fér bele a3 kiló zöldborsó a fagyasztómba, azonnal megfőzzük). Úgyhogy mindegy, mit akarok főzni, van miből.
MI már sok éve életmódot váltottunk. Onnantól hirtelen, egyik napról a másikra NEM vettünk cukrot, lisztet, étolajat. Nem volt nehéz, de hát nem vagyunk egyformák.
A ritka bevásárlás segít a spórolásban, bár eleve árérzékenyen és egészségtudatosan vásárolunk, node némi lazaság és hedonizmus is van... De ha meg is veszek valami kész kis édességet (ma már nem, de nagyritkán azért megesett régebben), az egy hónapban egy, ami nem vészes... De inkább magunk készítjük a nasikat, ebben erősek vagyunk, nagyon is.
Biztos bele fogsz jönni, mi már sok-sok éve önállóan élünk... Gondold át, milyen alapanyagokat tartasz jónak, vedd meg azokat és ha lesznek is zökkenők (azért csak be tudsz menni egy kisboltba, ha valami fontos maradt ki), biztosan tanulsz vele.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!