Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most milyen szabályok vonatkoz...

Most milyen szabályok vonatkoznak a lakóhelyiségek legkisebb méretére?

Figyelt kérdés
Szeretnénk a meglévő házunkat bővíteni két gyerekszobával. Én úgy tudtam, hogy végül olyan módosítást fogadtak el, hogy legalább egy lakószobának 17 m2 felettinek kell lennie, egyébként pedig a többi lakószoba nem lehet kisebb alapterületű, mint 8 m2. Viszont korábban hallottam olyat is, hogy a legkisebb szobaméret, ráadásul hasznos alapterületben 12 m2. Akkor most melyik az igaz? Sajnos a 12 m2-t nem tudjuk összehozni, de két több mint 8 m2-eset igen. Olyan kár lenne, ha ezért nem lehetne a gyerekeinknek külön szobája, mert nagyon kevéssel de alattamaradnánk a 12 m2-nek :-(
2008. okt. 27. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Figyelmedbe ajánlom az építész válaszol rovatot:

[link]

2008. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első a helyes, kell egy min 17. illetve min8. Most változott az OTÉK tudtommal.
2008. okt. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy most mik a szabványok de amikor mi építkeztünk, akkor 12 volt, (2006), a miénk is kissebb valamennyivel, de mi úgy úsztuk meg, hogy amikor bejelentette a mérő (nem tudom a pontos megnevezést), arra a napra terveztük be a parkettázást, és a parkettás nem engedte, hogy bemenjen a szobába méricskézni, így arra a szobára beírta hogy 12 mérérs nélkül.

Persze nem mindenki ilyen .

De ha 17, és még a 12-t sem éri el, azt viszont nem fogja bevenni senki :(.

2008. okt. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!