Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kéménybe, hogyan, hányat és...

Kéménybe, hogyan, hányat és milyet?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, amiben az egyik szobában egy német "örökégő" kályha van (12 cm átm. cső), a másik szobában egy öntöttvas kandalló, (15 cm. átm. cső) ugyanabban a kéményben, ugyanabban a lyukmagasságban.

Egyelőre ezen a télen nem fogunk tudni másmilyen fűtésre berendezkedni (nagyon legatyásodtunk a ház miatt).

Szeretném megkérdezni, hogyha mindkettőt egyszerre használjuk, lehet e belőle baj? (füst vissza, szénmonoxid, stb)?

Kérdeztük azokat is akik eladták, de ők soha nem fűtöttek egyszerre, mert a német kályha olyan szobában volt, amit télen nem használtak.

Több kémény nincs, mit lehet tenni, ha ez így nem jó?

Kérlek a villanyt ne mondjátok, mert nem bírnánk anyagilag és rengeteg fa van, legalább 2 télre való.



2017. szept. 15. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván szabájosnak nem mondható. De ha úgy sincs más megoldás miért nem próbálod ki? Mondjuk nem éjszakára . Most ebben a nagy szeles időkben úgyis meglátnád mennyire lehet kettőt egyszerre használni. Aztán próbálj meg felvátva fűteni a kettőben hogy úgy mennyire hatásos.
2017. szept. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Egyszerű. Az egyik kályhához megcsináljátok úgy a füstcsövet, hogy legyen 1 m szintkülönbség a 2 között. Így szabályos is és nem kell aggódni a visszaáramlás miatt sem.
2017. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy a #2 írta, szinteltolással lehet így használni.

Régi szabványnak ez eltolás megfelelt, ha két készüléket kötöttek egy kéménybe.

Ma már ilyet nem lehet csinálni új háznál, nem veszi át a kéményes.

2017. szept. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Lényeg a lényeg.Még színt eltolással sem szabályos .

Ha az egyik szobába fűtesz,attól még a másikba visszajöhet a fűst.Arról nem is beszélve mennyire rontja a huzatot,ha egyik kémény bevezetés nincs lezárva .

Kémény manapság lehet csinálni más anyagból,nem csak téglából .Ennek a kivezetése könnyebb,igaz valamivel drágább lehet .Ez nem jár nagy rombolással sem .

2017. szept. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszát!

Sajnos semmilyen új kéményt nem fogunk tudni csináltatni, a piszkos anyagiak miatt.:(

De nem is nagyon érné meg, mert a jövő tél reményeink szerint már nem ezzel a fűtéssel köszönt ránk és akkor a második kémény feleslegessé válna.

Marad az a nem túl szabályos megoldás, hogy nyitunk egy lyukat 1 m-es különbséggel és az egyik kályhát csak nappal használjuk.

Mindenkivel lepacsiztam egy "hasznost"!

2017. szept. 15. 19:21
 6/9 anonim ***** válasza:

#4 annyival javítanám ki, hogy manapság csak kész samott vagy kerámia béléses kéményeket (kondenzációs készüléknél meg a saját) kéményt lehet csinálni.

A régi kisméretű téglából falazott kéményt el lehet felejteni, ha csak nem bélelteti ki valaki horror min. 10.000ft/méter áron mindenféle szabványnak megfelelően.

Annak meg semmi értelme, mivel a kész kémény rendszerek sokkal olcsóbbak ennél.

Eltolással lehet üzemeltetni, igaz mint írtam nem szabályos a mai követelményeknek megfelelően, de ha nincs más akkor ezzel kell beérni.

Egy komolyabb (8-10 ezer forintos) szénmonoxid érzékelőre érdemes beruházni, nagyon hasznos tud lenni ha éjjel esetleg beütne a gebasz.

2017. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
60%
Szia. Én nagyon megjártam ezzel a dologgal. Egy házat vettem egy kéményest. A kutya sem gondolta hogy baj lehet belőle. Ugyanis nem lehet egyazon időben a két szoba 1-1cserépkályháját használni. Ki kellett volna béleltetni. Mert a kémény sem volt túl jó állapotban. Katasztrófavédelem mondta egyébként mindezt. Mivel a cs.kályhák sem értek favatkát sem, így vegyestüzelésű kazánt tetettünk, rá a radiátorokat. Ehhez egy kerámiabéléses majd 8 méteres kéményt. Ami munka és anyagdíjjal katasztrófavédelmi engedéllyel több mint fél millió volt. Az elmondásuk szerint nem érdemes ezekkel a dolgokkal machinálni. Mert egy nem ellenőrzött, 'eddig jóvolt, ezután is az lesz' berendezéssel- kéménnyel életeket kockáztatsz. Egyszer kell rendesen megcsinálni, utána senki sem köt bele.
2017. szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor most elmondom neked a frankót!

Valóban ma már nem engedélyeznek ilyen megoldást, de ez megszokott volt régebben. Mivel ezt a megoldást régen engedték, ezért a meglévő ilyen használható! Igaz ez a téglából épített nem bélelt kéményekre is. A lényeg, hogy kb 2014 ben jött törvénybe a szabályozás ami megtiltja ilyen kémény használatát, de a meglévőek az addig használt tüzelőberendezéssel továbbra is használhatók. Tehát ha valaki lecseréli a kályhát, akkor már nem használhatja tovább az ilyen kéményt. Fontos, hogy kis és hasonló huzatigényű kályhát lehet csak így használni. Tehát ezért nem működött két cserépkályha egy előző válaszadónak, mert annak nagyobb a huzatigénye. Tehát a régebbi szabályozás szerint akár 3 kályhát is rá lehetett kötni, 30 cm bekötési magasság eltolással. Tehát nem kell 1 méter. Ne egyszerre gyújtsatok be, először az egyik kályhával fűtsétek fel a kéményt (15-30 perc). Első használat előtt a kéményt nézessétek át. Átjárhatóság és állapot.

2017. szept. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bereczk Jénos ***** válasza:

Mindenki így kezdi, aztán amikor az összes rendszert kipróbálta, visszatér a FŰTÉSHEZ!!! A fűtés baromi egyszerű dolog: szénből CO-t csinálsz, ezt egy egyszerű kazán elvégzi, rögtön az izzás felett elégeti, radiátort a MÉH telepről, csövet meg ronda vasból, ami lefestve nem is ronda, de a meleg, az garantált és még a lignit brikett talán nem olyan drága!!!!

06-30-711-8164 (gondolom már 2017 óta pár tél bebizonyította, van jó meg rossz fűtés, elég egyszer beruházni!!!!!)

2022. dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!