Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sok a darázs nálunk (is), és...

Sok a darázs nálunk (is), és ki szeretném valahogy irtani, de félek, hogy megcsípnek. Van olyan időszak, amikor nem olyan virgoncok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

éjszaka nem olyan "virgoncok" de inkább bízd szakemberre, nem lenne kellemes ha egy egész raj összeszúrkálna. életveszélyes állapotba is kerülhetsz!

hívj ki egy rovarirtót, tudja mit kell csinálnia.

2010. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem ezt ajánlották:


Ásványvizes flakonra fúrsz 3-4 lyukat a felső részén. Öntesz bele pár deci cukros vizet egy pici sörrel. Utána a kupakba szerelsz egy akasztót és kiteszed a gyümölcsfák ágai közé vagy ahol rendszeresen járnak a darazsak. Akkora lyuk kell rá, hogy a darázs beférjen. Mivel a belső fele csúszós, beleesik a löttybe és kijönni már nem tud. Csúnya fulladásos halállal halnak

Ha már nagyon sok benne a döglött, akkor kiöntöd és mehet az új csalioldat.


Kis kiegészítéssel:

"annyi módosítással, hogy az üvegre fúrok egy akkora lukat, mint az üveg szája, oda pedig beillesztek egy félbevágott másik üveget (műanyag flakont értek üveg alatt). Így könnyebben bele tudnak mászni."


"Aztán valaki mondta, hogy gázolajat nekik.

Elkezdett ásni este, és ásás-locsolással kiirtotta a fészket, bele lehetett állni akkora volt. Engem nem engedtek oda, mert kicsi voltam még, de azt mondták, hogy amelyiknek csak a közelébe került gázolaj, az többet nem mozdult"


Ajánlották még rájuk a kenőolajos spray-t - ezt nem próbáltam.


"Az irtást célszerű hajnalban vagy este véghezvinni, mert ilyenkor minden egyed a fészekben van, és ha fele megússza, akkor újból megcsinálják a fészket. Ezekben az órákban a lehűlt levegő miatt ráadásul kicsit esetlenebbek és sebezhetőbbek is."


"Úgyhogy megvettem a darázsírtó spray-t és letöröltem a vigyort a pofájukról.

Tényleg kb. 5-6 méterre pontosan lehet vele célozni és használ. És valóban érdemes korán kelni, hajnalban még az összes együtt gubbaszt, nincsenek úgy felpörögve se."


Az elsőt próbáltam, az bejön, viszont csak egyesével.


A csípésre egyébként bármikor kialakulhat allergiás roham, akkor is, ha addig úgy tudtad, nem vagy allergiás, vagy megcsíptek már és akkor nem voltál.


A muterom calcium-ot tart otthon kis üvegben (gyógyszertárból), az enyhíti a roham tüneteit, meg a dagadást.

2010. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia! nálunk is szokott lenni darázsfészek, sajnos minden évben visszajönnek, nem tudom miért. de:hajnalban, mikor

még dermedtek a férjem lefújja cemotoxszal őket, akkor nem tudnak visszatámadni. utána lepiszkálja a fészkeket.

ezt minden tavasszal meg kell csinálnunk, mert nagyon szeretnek visszajárni a dupla teraszajtó közé.

üdv.

2010. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
szia !! van egy tuti 100%os mód amivel egyszerűen,gyorsan,hatékonyan,és baleset mentesen ki irthatod a darazsakat !!!fogsz egy permetezős flakont mindegy hogy milyet lehet cilit banges,sima zsiroldos csak az a lényeg hogy nagy sugárba szórja a permetet !!! ezt a flakont meg tőltőd benzinel és kora reggel le spriceled az egész fészket! tudni illik ugyanis a benzin azzonal feloldja a kitin vázukat és a szárnyukat !te hát ahogy rá fujod már potyognak is le !!!ez 100 % kérlek higy nekem még őreg apám mutatta és hihetettlen !!azzonal kampec! de az fontos hogy kora reggel legyen mert akkor mindegyik a fészkében van és nem is aktivak!!probáld ki sok sikert !!!
2010. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia! jó , hogy emlegettük a darazsakat nálunk is újra megjelentek.valami feromonféle szagnyomot hagynak maguk után, hogy minden tavasszal odajönnek / persze nem a tavalyi

kinyuvasztottak :)/találtunk üres fészkeket, azokat lepiszkáltuk, de volt már amelyikben mocorogtak a francosok.na kaptak egy spricni cemotoxot, és poty-poty...

remélem nálatok is megoldódnak a darázsgondok.

üdv.

2010. máj. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!