Kéményseprő alább leírt 5b figyelmeztetésére mi a lenne a megoldás? Esetleg számításokkal és mérésekkel lehetne igazolni, hogy nem áll fenn veszély?
"A kandalló és a kazán együttes működése során égéstermék visszaáramlás keletkezhet."
15 éven keresztül nem volt probléma és a kéményseprők se szóltak-e miatt. Most bontsuk el a kandallót, vagy 1-2 milliós összegért szerezzünk egy másik kazánt.
Nincs valami ésszerűbb megoldás, amiben a teljesen jól működő kandalló és a kazán is maradhatna?
Azért emlegeted a 30 napot, mert azt írta, hogy 30 napon belül el kell bontani az egyiket?
Ez a visszaáramlás amúgy egy kis valószínűségű, de reális veszélyforrás.
Ha mondjuk a kandallóban már gyengébb a tűz, a kazánt meg jól megbuhantod, akkor a kazán kéményén olyan erős lehet a feláramlás, hogy a kandalló kéményén elkezd lefelé mozogni a füst, a lakás felé. A tűz ott nem kap oxigént, szénmonoxid keletkezik, amit aztán még beszív a kazán a lakásba, és máris nem fog többet érdekelni ez az egész probléma.
Én úgy gondolnám, hogy ha nem használod egyszerre mindkét dolgot, meg a páraelszívót sem, akkor úgy jó, de hát a papírra leírtak a mérvadók. Hogy a 30 nap honnan jön, azt még nem írtad.
A 30 napot onnan vettem, hogy a papíron van valami, hogy az 1-es kód feletti hibák elhárítását 30napon belül kell jelezni (az 1-es kódnál azonnal intézkedik a kéményseprő).
Amúgy kis valószínűségű a visszaáramlás, meg nem is járatjuk egyszerre a dolgokat, de ez a kéményseprő most "bevédte" magát, az előzőek nem írtak figyelmeztetést.
Kedves Kérdező!
Mielőtt egy forintot is kiadsz és/vagy lebontasz bármit, hívd föl a kéményseprő szolgáltatód. Kötelességük informálni téged arról, h mit is kifogásolnak pontosan (nem, nem csak abban az esetben áll fönn az égéstermék-visszaáramlás veszélye, ha ugyanarra a kéményre van csatlakoztatva a vegyestüzelésű és gázüzemű berendezés).
Valószínű, h ezt fogod hallani:
-nem kell leszedned az elszívót, se a kazánt, se a kandallót nem kell feltöltenéd betonnal, hanem kikapcsolhatatlan módon (érzékelőkkel és beavatkozó egységekkel) kell megoldanod, h a kifogásolt három dolog egyidejűleg ne üzemelhessen. Amit még kérhet, az egy jogosultsággal rendelkező épületgépész tervező által kiadott dokumentum arról, hogy a levegőigény (a levegőfelhasználó berendezések és a családod által egyidejűleg felhasználni kívánt levegőmennyiség) rendelkezésre áll. Magyarán: vannak-e megfelelő összteljesítményű szellőzőid. Ennek kiszámítása tervezői munka.
Remélem, segítettem.
Köszönöm a sok választ, különösen az utolsó válaszadónak.
Még arra gondoltam, hogy a kandalló kéménybe csatlakozó csövét ki lehetne szedni és ezzel bizonyíthatjuk a kéményseprő felé, hogy üzemen kívül van. A páraelszívó le/föl szereléséhez meg kb egy csavarhúzó is elég.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!