Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A WC papírt, szalvétát hova...

A WC papírt, szalvétát hova dobva védem jobban a környezetet?

Figyelt kérdés

1. WC-be

2. kukába

3. szelektív gyűjtőbe


Tehát ha nem igazán piszkos.



2017. júl. 7. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:

WC papír és a szalvéta olyan dolgok, amik eleve arra vannak kitalálva, hogy koszosak legyenek, az olyan pedig a wc-be és vegyes szemétbe megy.


A papírt úgy tudják jól feldolgozni, ha oda csak tiszta papírt raksz a szelektívbe, tehát kartondobozok, könyvek, papírok, ilyesmit kell a papíros szelektívbe dobni.

2017. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A WC papírt a WC-be, mert az vízben hamar feloldódik.


A szalvétát a kukába, mert az direkt úgy készül, hogy sokáig ne ázzon szét.


A szelektív gyüjtöbe meg tiszta papírt szabad csak tenni.

2017. júl. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Arra lettem volna kíváncsi, hogy a vízbe került szennyeződés a megterhelőbb a környezet számára, vagy a kukába. Egy papír amely miatt a WC-t is le kell húzni vízhasználatot is jelent. Ha pl. más okból nem kellene lehúzni.

A szelektívvel kapcsolatban pedig: teljesen "tiszta" papír nem létezhet, vagy csak elenyészően kevés. Hiszen ami "használt", az már nem lehet "tiszta". Legfeljebb csak kevésbé piszkosról vagy nagyon szennyezettről lehet szó. Még az is előfordulhat, hogy egy látszólag tiszta papír sokkal veszélyesebb, mint egy látszólag nem tiszta. Lehet rajta valamilyen szemmel nem látható vegyszer, vagy éppen valamilyen vírus vagy baktérium. Ki dönti el, hogy mi minősül tisztának?

2017. júl. 7. 18:32
 4/8 anonim ***** válasza:

"teljesen "tiszta" papír nem létezhet, vagy csak elenyészően kevés. Hiszen ami "használt", az már nem lehet "tiszta". Legfeljebb csak kevésbé piszkosról vagy nagyon szennyezettről lehet szó."


El nem tudom képzelni, hogy egy reklámújság, vagy egy folyóirat amit kiolvastam, mitől szennyeződne be, vagy piszkolódna el. Nálunk ez képezi a papírhulladék nagyobbik részét, és a szelektív gyűjtőzsákban kitesszük és elviszik. És eszembe nem jutna a WC papírt, vagy a papírszalvétát mellé tenni.

2017. júl. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne akasszál már ki ezzel a kérdéssel .

Nekem ebből az jön le ,nagyon gondtalanul élsz .

Nem kell kihangsúlyozni a jó létedet,sok helyen csak a WC papírt ismerik.

A wc papirt is a szelektivbe ,természetesen ha nem nagyon elhasznált ,gyűjtsed .1 el már ne szaladj el .

2017. júl. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"A WC papírt...hova dobva védem jobban a környezetet?"


Hát sehová se dobd!

Hiszen a túloldalát még akár szalvétának is használhatod.

2017. júl. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tökéletes a 6 válasza.

2 zöldet nyomtam rá .

Egyébként meg kérdezd meg a szolgáltatót .

2017. júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A papír fából van, nem igazán szennyezed vele a környezetet...

A vízhasználatról meg annyit, hogy magyarország víznagyhatalom... mindenhonnan jön/ömlik ingyen a víz, megujjuló víz... nem tudod pazarolni a megújuló vizet... nem a szaharában vagyunk...

Csak hülyék vagyunk mert ahelyett, hogy maradtunk volna a múlt században az ingyen víznél, hagytuk, hogy a szolgáltatók pénzt kérjenek azért ami ingyen van...

2017. júl. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!