Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha veszek egy lapradiátort...

Ha veszek egy lapradiátort mennyibe kerül beszerelni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy vasradiátor van, és lapradiátorra cserélem. Utóbbi 20-22ezer ft + 3ezer szállítás, kérdésem hogy mennyit számoljak rá munkaköltséget? A csövek régiek valszeg vmi átalakito kell / buhera.


És egyáltalán a régivel mi történik? A lapradiátor 50-60 kiló, akkor van a régi 150 legalább.. Ha 50ft 1 kiló vas akkor 7500forint, én kb ennyire tippelném a munka díjat mert ha egy ablakcserét redőnyöstül bontásostul 30-32ezerért csinálnak. Szóval?


2010. máj. 20. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Acélcsővel van szerelve gondolom akkor a radiátor. Valószínűleg az új radiátor rézzel lesz bekötve. Szerintem a munkadíjra kb 10.000 Ft-ot számolj minimum. Meg ugye az anyag, szerintem az is minimum lesz 7-8 ezer forint. Ha meg acélcsővel szeretnéd hogy megint be legyen kötve, mégtöbb lesz a munkadíj, mert hegeszteni kell stb.stb. 50-60 kiló? Akkor gondolom olyan 1600-as radiátor lehet.

Ha 15-ös récsővel lesz bekötve, annak métere kb 1300 Ft, szerintem abból kell 4 M mert előremenő és a visszatérő. Akkor az ugye már 5000 Ft, meg nem tudom milyen szelepek vannak most, lehet az is cserés és az megint nem olcsó mulatság. A fűtésszerelés és a nyílászáró cserélgetés teljesen más, a kettőnek köze sincs egymáshoz, tehát ne így kalkulálj:-). Bár én vízvezeték szerelő vagyok, de nem lesz olcsó ebben biztos lehetsz.

2010. máj. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Borzalmasan régi az egész.. Már azon tanakodtam hogy kb le kell vágni a cső végét.. holnap felrakhatok képeket róla, van is a házban egykét lapradiátor azon ugy tünik hogy rézzel van rárakva a már meglévő csőre. De nem csak egyik oldalán van nyilása a radiátornak? Vagy egyik oldalon be másikon ki? Én az egészre cakkumpakk olyan 40ezret szánnék kb. ja 140centis vagy 160centis radiátor lesz és 60 magas. A mostani 150centis és picit magasabb.


Ja és le kell ereszteni a vizet az egész rendszerböl?

2010. máj. 21. 00:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát a gondolom 4 csonkos radiátor lesz. Köthetik keresztbe is, de ha 1400-as lesz akkor nem fogják, ha 1600-as, akkor talán. Panelházban laksz?
2010. máj. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bár én nem vagyok fűtésszerelő, de a munkadíj minimum annyi, mint amennyiért a radiátort vetted. Plusz ehhez még hozzájönnek a bekötési szerelvények. Szerintem 40 nem lesz elég rá.

Én tavaly egy kazánt köttettem be. Nem gondoljon senki valami bonyolult épületgépészeti rendszerre. Gravitációs rendszer, egy bejövő, egy kimenő ág. Tehát nem bonyolultabb, mint egy radiátort bekötni.

A bekötéshez szükséges anyagdíjjal és számla nélküli munkadíjjal együtt 80e-t fizettem a bekötésre.

Ja és 50Ft-ot szerintem nem kapsz a vasért. Én szintén tavaly a fürdőszobafelújításkor kikerült öntöttvas kádat, ami saccra van 50-60kiló, akartam elvinni a méhtelepre, de még 1000Ft-ot se akartak érte adni. Úgyhogy annyiért nem vittem el, mert ha az üzemanyagköltéget is számolom, szinte nem maradt volna belőle semmi, úgyhogy azóta is itt van nálam a sufniban.

2010. máj. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez elég borús:( Ömm, nem panel, sima kertesház.
2010. máj. 21. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!