Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 150. 000 forintból, hogy...

150. 000 forintból, hogy lehet félre rakni rendesen? Részletek lent

Figyelt kérdés

Most kaptam egy állást és 150 ezret fizet az első 3 hónapban utána is ennyit, de hozzájön átlagosan +80-150 ezer forint ami a munkához való hozzáállásomtól függ.

A cég biztosít lakást, üzemanyagtérítést (cégesautó)

Pesten dolgoznék és nem tudom milyen árak vannak ott, mit nem szabad, mit szabad? Alapjáraton rossz tulajdonságom, hogy égeti a zsebemet a pénz, viszont szüleim otthonról csomagolnak ételt, nyilván magamnak is veszek, illetve kell is majd venni. Bulizni nem nagyon járok, de szeretem a tech cuccokat amiket meg is veszek. És emellett szeretnék utazásokra, nyaralásokra spórolni, mert feltett szándékom minél több országot látni. Hogy kéne osztani havonta? Mennyit rakhatok le és mennyit rakhatok a "költő" perselybe amihez bármikor nyúlhatok?:)


Válaszokat előre is köszönöm



2017. júl. 6. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyiss egy takarékossági számlát, ahova bedobálsz minden hónapban 20-30e FT-ot, és az TABU. Soha nem nyúlsz hozzá.


A pénzed jó részét úgyis a lakhatás viszi el, ami irreálisan drága Bp-en, átlag ember nem tudja megfizetni, meg még takarékoskodni is.


Ha kaján tudsz spórolni, akkor egy 40k-ból megúszod, ha nem akkor 60k is lehet egy hónapban.


Ha tech cuccokra költesz, akkor mondj búcsút a pénznek, inkább gondold át tényleg szükséged van rá, vagy egy újabb porfogó a lakásban.

2017. júl. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A lakhatás ingyenesen biztosítja a cég. :)

A tech cuccok alatt meg értem a gépem fejlesztését ami így is erős, dehát mindenkinek van valami hobbija.... :D

Takarékossági számlát nyitok mindenképpen, illetve lakás kasszát.

2017. júl. 6. 11:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel a leglényegesebb dolgok neked nem kerülnek pénzedbe - lakhatás, autó, élelem - simán félretehetsz az első 3 hónapban havi 50ezret, utána még a pluszban bejövő pénzeket is és még nagyon szűkölködnöd sem kell, átlagos életvitelt figyelembe véve.

Biztos jár még caffeteria is, de a maradék pénzednek (100ezer)elégnek kell lennie a rezsire, szórakozásra, öltözködésre, úgy hogy a lényeges dolgok ingyen vannak.

Budapest olcsóbb mint a vidék, mert mindenütt vannak akciók, kiárusítások, amire figyelned kell, az a szórakozóhelyek. Ha ott nem vagy észnél, két alkalommal elmegy a havi büdzséd.

A spórolt pénzedet én is azt mondom, hogy takarékszámlán kezeld és felejtkezz el róla.

2017. júl. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szórakozni annyira nem fogok járni, kicsit már kinőttem, meg egyedül nem jó. Viszont én pont fordítva képzeltem, hogy 100 at lerakok, többit tudom költeni, de a kérdés, hogy 50 elég e arra, hogy költsek. Ezt mondjuk gondolom inkább az ottani tapasztalat alakítja majd ki. Alapjáraton debreceni vagyok. :)
2017. júl. 6. 13:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Velemenyem szerint 50 ezer forint semmire nem eleg. Az tenyleg csak akkor oke, ha egyaltalan nem kell semmi szamlat, kajat, utazast fizetned, csak ilyen plusz dolgokat, ami nem letszukseglet, de azert kell neha. Nasi, uditok, beulni neha valahova valamit megenni, meginni, elmenni valahova pl muzeum, allatkert. Magyaran mondva, hogy eljel is es ne csak letezz.
2017. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Azért a lakás rezsijéről ne felejtkezz el Kérdező! Vagy azt is a cég fizeti?

Ezért írtam a havi 50 ezret, meg 3-ik hónaptól a plusz pénzeket takarékoskodásnak.

Ha betartod, évente 1millód gyűlik össze úgy, hogy nem szűkölködtél.

De ha megtáltosodsz és képes vagy mindenen spórolni, akkor nem kötelező elkölteni a 100-at, hanem hó végén a maradékot is be lehet tenni a számlára, ... de ne szaladjunk ennyire előre, én azt mondom! Majd meglátod!:)

2017. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocs, nem egymillió, hanem legalább másfél, de azt nem tisztáztuk, hogy az az adható +80-150 ezer havonta fog hozzájönni, vagy negyedéves prémium.

Mert ha havonta, akkor akár 2-2,5 milliót is félre tudsz tenni.

Ha negyedéves, akkor egy év múlva 1,5 milliód lesz.

2017. júl. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A cég fizet minden lakhatással kapcsolatos történést, ez a szerződésben is benne van. Illetve az autó fenntartását és annak tankolását is. A jutalék az havi 3 hónap után, illetve 1 év elteltével van fél éves bónusz ami egy nagyobb összeg. Ezt nem szeretném megtippelni, mert szintén teljesítménytől függ.
2017. júl. 6. 16:01
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Neharagudj, de ha a lakhatásod, kajás, munkábajárásod mind más fizeti, mégis kérdezned kell, hogyan spórolj... akkor meg is érdemled, hogy ne tudj egy fillért se...
2017. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem 230-300eFt a havi össze bevételed. Ott nagyon nagy bajok vannak, ha ezt nem tudod beosztani úgy hogy félre is rakj belőle.

Én 160-at keresek mindennel együtt. Szintén Pesten dolgozom, hétvégente járok haza 200km-re. Nem kapok se lakást, se céges autót, de bőven tudok félretenni is. Igaz nem élek túl nagy lábon, csak arra költök, amire feltétlenül kell. Szórakozni, nyaralni nem igazán járok.

2017. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!