Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért jó, ha valaki gyűjt...

Miért jó, ha valaki gyűjt valamit?

Figyelt kérdés
Régebb nagy szalvétagyűjtő voltam, azóta már cigarettásdoboz, pénzérme, plüss stb gyűjteményeim is vannak. A minap belegondoltam, hogy plusz gond a gyűjtés, hiszen azon kívül, hogy megcsodálom néha-néha egyéb előnye nincs, hátránya viszont annál inkább, hiszen tárolni kell őket, emellett porfogók stb. De ennek ellenére nem tudnék megválni tőlük :) Ti miért szerettek gyűjtögetni?
2010. ápr. 19. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sikerélményt nyújt, mikor egy-két újabb darabbal bővül a kollekció. Én régen Dragon Ball-os :D meg Pokémonos kártyákat gyűjtöttem, imádtam az újabbakra vadászna. Ma filmeket, sorozatok gyűjtök, persze csak amiket megnéztem :)
2010. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
na ez jó kérdés:D énis gyűjtögettem már minden sz@rt:D cigisdobozt, sörösdoboz nyitókáját, körömlakkot meg még eztazt, de ezektől megváltam, egy maradt meg, a gyertyagyűjtés:D azt nem tudom abbahagyni, és szerintem elég dekoratív is:D mostmár lassan úgy néz ki a szobám mint egy ravatalozó, 300nál vmivel több van, de mindig örülök az újabb daraboknak :D
2010. ápr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én nagyon régóta pénzt gyüjtök, nem is tudom, talán titokban abban reménykedek, hogy majd az unokáim (ha lesz),fel tudják majd használni, mert sokat fog érni! :S

De ha nem, az sem baj, előbb-utóbb valaki majd kezd vele valamit.szeretem nézegetni, hogy pl a legelső érmémet gyerekkoromban találtam, mikor apám ásta a kertet és az 1800-as évekből származik

2010. ápr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11:52 28/L
2010. ápr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

En szalvetekat gyujtok mar gyerekkorom ota, de nem tudom abbahagyni, mindig latok olyat, amilyenem meg nincs es azt meg kell szereznem.Neha van hogy leulok es orakon keresztul rendezgetem, nezegetem oket, kategoriakba vannak rakva es van nehany 100 darab.Remelem, hogy lesz egy kislanyom akinek majd at tudom adni, hogy tovabb folytassa a gyujtogetest.

28l

2010. ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

huh. régen gyűjtöttem radírt. aztán elhasználtam őket.

meg egyszer a kis sulis barátommal azon versenyeztünk, h ki gyűjt több makkot. aztán amikor kijöttek belőle vmi kis kukacok, akkor anyukám azt mondta, h többet ne gyűjtsek :)


mostmár csak HUF-ot gyűjtök. :) több-kevesebb sikerrel.

valamint krediteket, diplomákat, élettapasztalatot, sikereket, élményeket.

sokkal többet érnek, és sokkal többet érek el vele mint néhány porosodó kacattal, amit csak pakolhatok egyik szekrényből a másikba.

2010. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Régebben kaktuszokat gyűjtöttem,de mára csak a szalvéta-és a gyertya gyűjtéssel foglalkozom. :) 21/L
2010. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én képeslapokat gyűjtök, de nem virágosakat, szüli-névnapost, stb., hanem Mo. településeiről. Sokat kirándulunk, és ahol járunk, mindig próbálunk beszerezni egy helyi képeslapot.

A célom az, hogy majd egyszer az ország minden településéről lesz a gyűjteményben, bár ehhez még igen sokat kell mennem. Ha nem érem meg, majd örökli az apraja. :)

2010. ápr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én újságot gyűjtök...

3 újságból (1 téma) megvan az utóbbi 6-7 év összes száma, ez kb. 250 újságot takar...

ezenfelül állandóan elrakom a rejtvényújságokat amit megfejtettem már (Terefere, ügyes, jó vicc, ügyes évszakok, terefere évszakok) egyszerűen nem bírom kidobni őket, ha már egyszer megvettem :D multkor számoltam, ebből 243 van :D

plusz elrakok (már egy ideje) egy heti újságot is (csak mert érdekes :D) ebből is már közel 100 van.


most így leírva, kicsit beteges a dolog :D de mind rendszerezve, feliratozva vannak, szóval jól néz ki hogy sorakoznak a polcon, csak kicsit sok helyet foglalnak...tavaly belegondoltam, mennyit költöttem már rájuk...akkor az összeg már 100.000 Ft fölött volt...ha ez a pénz a zsebemben maradt volna :D

2010. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A pszichológusok valami olyasmit mondanak, h a gyerekek azért gyűjtenek dolgokat, mert a világ, ami körülveszi őket (minket) elég bonyolult és a gyűjteményed lehet egy olyan pont, amit te rendezel el. Ez a világnak egy olyan része, amit te irányítasz, aminek kontrollálni tudod a rendjét. Ez fontos része lehet az életünknek. :-)
2010. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!