Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan javíthatnám meg a...

Hogyan javíthatnám meg a gázbojlert?

Figyelt kérdés

Ha megnyitom a meleg vizet, akkor ugye belobban a tűz, és a gázkazán elkezdi melegíteni az átfolyó vizet.

De mikor elzárom a meleg vizet, a láng nem alszik ki, hanem ég tovább, és úgy felmelegíti a vizet, hogy majd fel robban a kazán. Így kénytelenek vagyunk elzárni a kazán alatt lévő gázcsapot, csak így mindig újra kell gyújtani.


2010. ápr. 8. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Az őrláng mindig ég, és melegíti az üstben épp aktuálisan benne lévő vizet. Ez a bojler normális működésének része.


Azt javaslom, szakértewlem nélkül NE PISZKÁJL BELE a bojlerbe. Az ilyenekből szokott lenni, hogy egyszercsak felrobban a lakás, és kiég az egész lépcsőház... :-( A szerelést bízd gázszerelőre.

2010. ápr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Ne kísérletezzél egyedül, hívjál hozzá szerelőt!
2010. ápr. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Piszkos a szelep. Ki kell cserélni, vagy kitisztani de nem írom le hogy hogyan, mert... - inkább hívj szerelőt.
2010. ápr. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.Nem tartom magam ügyetlennek, de soha eszembe nem jutna egy GÁZZAL működő készüléket javítgatni, nem is értem, h ez hogy jutott eszedbe.Természetesen azonnal hívj szerelőt!
2010. ápr. 9. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerelő.

Nekünk így lyukadt ki, mondanom semkell , remek érzés elúsztatni a fürdőt:D

2010. ápr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez most bojler? nem valamilyen kombi gázkazán(cirko)?

A "nyomáskapcsoló"(nem ez a hívatalos neve)a roszz megnyitáskor a nyomás felnyomja a szelepet ami adja a gázt,de ha elzárod nem megy vissza.Egy Fég-nél nem bonyolult ,de az újjabak nál az alkatrészek már finomabbak és problémásak és ahány annyi féle-végűlis mind ugyanolyan csak kicsit más

CSAK hozzáértő(szakszervíz) SZERELŐ TUDJA MEGCSINÁLNI

2010. ápr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez még egy régebbi fajta, átfolyásos vízmelegítő.

Ahogy keresztülmegy a csöveken a hideg víz, közben felmelegíti az égő gáz.

Ha elzárom a meleg víz csapot, akkor is melegíti a vizet, de akkor ugye megáll a csövekben a víz, és úgy felmelegíti a vizet, hogy majd felrobban.

2010. ápr. 11. 17:34
 8/9 anonim ***** válasza:

A víz nem robban fel.


Hívj szerelőt.

2010. ápr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sziasztok!

Ahova költöztem van egy immergas nike star kombi cirkó 12 éves kazán. 1 éve lakunk itt, idén januárban takaritottak szervizeltek. A mai napon egy olyat produkált a kazán mikor mosogattam elzartam a melegvizet es a kazan tovább melegített, majd újra gyorsan megnyitottam a melegvizet majd elzartam es abbahagyta. Kellene aggodnom mert eddig nem csinalt ilyet?

Köszi előre is!

2015. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!