3 fázis 32A-re bővítés után miért lehet külön kapcsolni a fázisokat?
1x16A volt idáig nekünk
3x32A-re lett bővítve.
idáig 3 fázisos kismegszakítókat csak úgy láttam, h. egybe volt a 3 fázis lekapcsolója.
de a regisztrált villanyszerelő nekünk külön kismegszakítóra rakta a fázisokat.
Miért?
Mert így külön van a világítás és a konnektorok és akármi
(bojler v.kazán.
Ha elmegy az áram akor így még marad valami.
Ha csak háromfázisú eszközöket használsz, akkor van értelme az egyben kapcsolható kismegszakítónak. Ha valahol túlterhelés van, levágja mindhármat, nem fog két fázissal erőlködni az esztergagép, ha pedig áramtalanítani akarsz, biztosan nem járhatsz úgy, hogy valamelyiket lekattintod, aztán a gépbe benyúlva kezet fogsz egy másik fázissal, amitől úgy meglepődsz, hogy menten hanyattesel.
Ha viszont egy- és háromfázisú eszközöket is használnál (családi házakban jellemző az ilyen), akkor a három különálló kismegszakító célszerűbb. Ilyenkor a nagy teljesítményű egyfázisú fogyasztókat célszerű a három fázisra egyformán elosztani, hogy ha egyszerre menne a mosógép és a villanytűzhely, ne világítson a falban a vezeték. Ha három különálló kismegszakító van, akkor túlterhelésre csak egy áramkör old le, a többi még megy, nem lesz sötét az egész házban, ráadásul villanyszerelésnél is ki lehet kapcsolni egyesével a fázisokat, nem kell minden elektromos eszköznek azonnal megállnia, pöröghet a mosogatógép a konyhában, amíg apa a műhelyben konnektort cserél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!