Mennyi költsége van egy new york-i kiköltözésnek? Mik szükségesek hozzá?
ilyen gyatra tájékozottsággal inkább ne is indulj neki.
el nem hinnéd, h h ez nem csak úgy van, h akkor én most kimegyek, és holnaptól ott fogok élni. iszonyat sok pénzbe és utánajárásba kerül.
elég naív vagy, ha csak úgy gondoltad, h ez egyik napról a másikra megy.
egyébként ott sincs kolbászból a kerítés, és a szemükben mindig csak 1 bevándorló maradsz, akinek azt sem tudják hol van a hazája.
de tudod mit? inkább drukkolok, h sikerüljön, mert ennyire agyhalott emberekre nincs szüksége az országnak....
előző: miért, te úgy születtél hogy rögtön mindent tudsz? ...
tájékozatlan, nyilván azért kérdezte meg, ez egy teljesen normális kérdés volt. ennyi gyökeret komolyan...
Ne haragudjatok, annyiban igaza van a kettővel előttem szólónak, hogy aki annyira anyátlan idehaza, hogy a neten nem tud utánanézni a feltételeknek és után itt csak a praktikus infok (költségek) után érdeklődni, mit fog odakint egyedül, egy idegen országban csinálni? Külföldre települni még talpraesett, tájékozott embereknek sem könnyű.
Kerestem neked néhány infot a neten. Gondolom, angolul jól beszélsz, ha az USA-ba szeretnél költözni. Van köztük hivatalos és van egy muki saját tapasztalatinak leírása (ez a vikis).
Az utolsó egy ügyvédi iroda linkje, odakint sokan foglalkoznak ilyen szolgáltatással - persze, ha megfizeted.
Ha kérdésed merül fel, nyugodtan felhívhatod a Nagykövetséget Bp-n, ők is szívesen adnak tájékoztatást. A költözés díjáról, költségeiről nem tudok semmit (egyáltalán mit akarsz magaddal vinni?!), ilyen távolságra a legtöbb ember a ruháit és egy-két kedves, szívéhez nőtt apróságot visz, 1-2 héttel később, amikor talál jó albérletet, csomagban utánaküldi a család a legkedvesebb könyveit. A személyes cuccod költségeit a légitársaságoktól kérdezd, mint szállítható poggyász súlya ill. túlsúly díja, a könyvek díját a postán tudhatod meg, ill. nemzetközi csomagkézbesítőktől is érdemes ajánlatot kérni (mindkető nagyon drága lesz).
Összességében néhány dolgot tudnod kell, mielőtt 18 évesen, képzettség nélkül, vaktában nekiindulnál a világnak:
-Odakint sincs kolbászból a kerítés
-Érdemes már itthonról munkát keresni, mert amikor megérkezel, azonnal lesznek költségeid, valamiből élned kell.
-Szakképzettség nélkül - különösen bevándorlóként - odakint is csak gyengén fizetett munkát kapsz (gyorsétterem, takarítás, stb). Ezen még ronthat a nyelvtudás hiányossága is.
-Amerikában 21 éves korodig gyereknek számítasz...
Szerintem maradj még, képezd magadat itthon (pl.okj tanfolyam, nyelvtanfolyam), közben spórolj az útra. Nézz utána, hogy milyen szakmák keresettek odakint. Neten küldj önéletrajzot különböző cégeknek, próbálj már itthonról állást keresni. Akkor indulj útnak, ha legalább két-három helyről kaptál pozitív választ (hogy személyes találkozóra hívnak), illetve legalább 1 havi élethez (albérlet, étkezés, helyi utazás, stb.) + az oda-vissza utiköltségre megvan a pénzed (ha mégsem jönne össze, valahogyan mégiscsak haza kell jönnöd!).
Egy másik alternatíva, hogy kinti egyetemre jelentkezel, az könnyebb, a kollégiumi elhelyezésben is segítenek, végzettséged is lesz (ezt is meg tudod neten nézni,sőt a jelentkezést is el tudod intézni). Barátokat is könnyebben szerzel, tanulás mellett végezhetsz diákmunkát, takarékoskodhatsz, és ha végeztél, diplomával, nyelvtudással, helyismerettel sokkal egyszerűbb munkát találnod, önálló életet kezdened. Hajrá! Sok sikert!
:D sajnos az érettségi és ecdl vajmi kevés.
a zöldkártyát nem hiszem, hogy megkapod, onnantól kezdve csak túrista vízumod lesz, amihez return repjegy kell, és nem dolgozhatsz vele. nem viccből ennyire király az usa. értik a dolgukat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!