Mi az előnyük a műanyag zacskóknak, mi a hátrányuk? Környezetvédelmi szempontból mennyire nyújtanak megfelelő megoldást?
környezetvédelmi szempontból a legrosszabb döntés. 200-1000 év mire lebomlik, súlyosan károsítva ezzel állatok egészségét, hiszen simán bekerülhet a szervezetükbe.
előnye, hogy olcsó, és mindenhol lehet kapni. de egyre több ország tiltja be a nejlonzsacsik használatát (legutóbb azt hiszem Franciao.)
néha elkerülhetetlen a használatuk, ha bemész egy hipermarketbe lehet, hogy alapból fizetéskor már nem adnak zacsit amibe belepakolhatod a cuccokat, viszont a zöldséget, gyümölcsöt ezekbe kell csomagolnod. érdemes ezt is szelektíven gyűjteni a palackok mellett.
Jobb helyeken már kukoricaszárból készülnek, az gyorsan lebomlik.
Amúgy igen, az állatok megeszik és elpusztulnak. A baj az, hogy bomláskor (főleg a tengerben) aprózódnak, az apró darabkákat aztán mindenki lenyeli :-(
Ez jó nagy baromság. Miért enné meg egy állat a nejlonzacskót?? Az állatoknak megvan a magukhoz való eszük, pl. az éhező kóbor kutyák is lenyalják a zacskóról a rajta lévő kajamaradékot, nem eszik meg mindenestől.
Ennyi erővel azt is lehetne állítani, hogy a kövek környezetkárosítóak, mert ha lenyeli őket egy állat, akkor elpusztul tőlük.
A zacskók elég stabil anyagból vannak, nem bomlanak le könnyen, így nem annyira károsak, mint inkább csúnyák szétszórva.
Káros hatásuk teljesen elenyésző szétszóródva, mert nagyon kis koncentrációban kerülnek a természetbe.
Elég kevesen látják be saját eszüktől, hogy ha az emberiség szemetét nem gyűjtenénk halomba, hogy töményen mérgezzék a szeméttelep környezetét, hanem egyenletesen szétszórnánk a Földön, az baromi ronda lenne ugyan, de ez lenne a legegészségesebb, mert a koncentráció mindenhol messze-messze a határértékek alatt maradna, gyakorlatilag még a legveszélyesebb hulladékok se nagyon lennének kimutathatóak.
A zacskók közül a legnagyobb probléma azokkal van, amikre ráírják, hogy környezetbarát, lebomló zacskók.
Ez nem igaz, a valóságban ezek nem bomlanak le, csak UV hatására molekulákra esnek szét. Ezek teljesen stabil polietilén molekulák maradnak, hordja őket a szél, ezeket tényleg belélegzi ember-állat. (Na persze, szerencsére kevés ilyen van, így ezeket is csak kis koncentrációban.)
Azt se sok ember tudja, hogy ezeket nem szabad a szelektív hulladék közé tenni, mert a káros tulajdonságuk megmarad feldolgozás után is, és rontják az újrahasznosítás után gyártott műanyagok minőségét, miáltal csökken irántuk a kereslet, vagyis eladhatatlanok lesznek, nem tudunk majd mit kezdeni a szelektíven összegyűjtött műanyagokkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!