Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vettünk egy Totya kazánt, és...

Vettünk egy Totya kazánt, és van hozzá egy láncos huzatszabályzó. (tudom mindegyikhez van). Szóval a kérdés az lenne, hogy a láncot azt ki szabad akasztani a legalsó ajtóból?

Figyelt kérdés
Mert édesapámnak hiába mondom, hogy azt nem lehet kiakasztani. De ő akkor is minden este mindig ki akasztja. Meg hiába mondom, hogy a szerelő is mondta, hogy csak a be kell állítani és utána már nem kell hozzá nyúlni.

2016. márc. 1. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Kilehet akasztani, de akkor ott kell lenni a kazán mellett míg lenem ég a tűz, és figyelni hogy nehogy túlmelegedjen a víz a kazánba.
2016. márc. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 vatafak ***** válasza:
39%
az enyém 20 éves ebből 15 éve használom huzatszabályzó nélkül . alapjából jó ötletnek tűnik de a használatával rengeteget zabál a szerkezet , ha meg nem pakolod mint állat akkor tök hamar leég. én felfűtöm a rendszert nyitott huzattal 40-50 fokra utána meg lezárom (persze ilyenkor is van egy alaphuzat, amit egy ütköző bütyök biztosít a huzatajtón) . fabrikettel, felűlről begyújtva így kb 4-5 órán keresztül is lehet fűteni rápakolás nélkül
2016. márc. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Én 30 év után szereltem be huzatszabályzót a kazánba. Addig akasztom le a láncot, a készüléken lévő rúdból, amig teszek a tűzre. Utána visszaakasztom.
2016. márc. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

1989 óta fűtünk Totya kazánnal. Az elsőt tavalyelőtt cseréltük ki.

Mi használjuk a huzatszabályzót, de nem állandóan.

Éjszakára (meg ha reggel megrakjuk, de elmegyünk itthonról) kiakasztjuk a láncot. Vagy amikor már nincs olyan hideg, hogy egész nap fűteni kelljen.


Amit az első ír, az meg hülyeség.

Ha belegondolsz a működésébe: minél több levegőt kap a kazán, annál jobban ég a tűz benne.

Ha megfigyeled a huzatszabályzót, ahogy megy felfelé a víz hőmérséklete, úgy zárja le az ajtót, kevesebb levegőt beengedve. Ahogy hűl a víz, úgy nyílik az ajtó, több levegőt kap a tűz, jobban ég.

Pont akkor kellene figyelned a kazánt, hogy ne melegedjen túl a víz, ha nyitva lenne az ajtaja.

Ha kiakasztod a huzatszabályzót, akkor be van zárva az ajtaja (mint ahogy a 2. válaszoló is írta)


Szóval jól csinálja apád.

2016. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
10:29 ! Az a hülyeség amit te írtál. A kérdező azt kérdezte hogy "a kérdés az lenne, hogy a láncot azt ki szabad akasztani a legalsó ajtóból?" Nos! Igen kiszabad akasztani, ha kiakasztom a láncot a huzat ajtó lezár, ilyenkor kézi szabályzással lehet a levegőt adagolni az égéshez, ezért írtam hogy ottkell lenni a kazán mellett, mert ha kevés a levegő leáll az égés ha sok a a levegő és tüzelő is van a kazánban akkor beindúl az égés nagyon és felforr a víz a kazánba. Ha nemtudod értelmezni az írásokat akkor inkább ne válaszolj rájuk mert hülyeség lesz belőle, mint ahogy ebben az esetben is hülyeség lett a vége.
2016. márc. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Még annyit hogy ha leég a tűz akkor meg kiszoktam akasztani a huzat ajtóból a láncot hogy lezárjon, ezzel biztosítom hogy a kazán ne hűljön ki hamar a nagy huzattól. Mert ha beakasztva marad a huzatszabályzó azt érzékeli hogy hűl a kazán vagyis lassúl az égés és rányitja a levegőt de mivel már nincs tüzelő a kazánba csak a levegő áramlik keresztűl a kazánon és lehűti hamar.
2016. márc. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
ma 12:17-es! Hiába próbálod magyarázni az 5/6 és 6/6 válaszodban a bizonyítványod (ahol pont azt bizonygatod, mint a 4/6-os írt előtted), bizony hülyeséget írtál az 1/6-ban.
2016. márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Írd már le hogy mi a hűlyeség benne.
2016. márc. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Olvasom a válaszokat de nem értem miért kell ki akasztani. Hisz pont azért van a hizatsz. hogy nekelljen az ajtóval bajlódni.
2016. márc. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!