Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Körülbelül mennyibe kerülne...

Körülbelül mennyibe kerülne egy vízakna otthoni elkészítése?

Figyelt kérdés

120x120x80 körülbelül 10 centi vastag betonoldalak, plusz aknafedő


Köszönöm, ha valaki tudna körülbelüli pontosat számítani.


2016. febr. 17. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
~ 5ezer ft! Plussz a fuvar. ~05 m3 soder, 1 mázsa cement, MÉH telepen érdmes szétnézni szögva, és az akna fedönek(kazán lemez)!
2016. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem ez kevésnek tűnik, előregyártott vízakna 40 ezer körül mozog. Ha még 10 ezer is, mindenképp érdemes megcsinálni magunk.
2016. febr. 18. 09:31
 3/7 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy kőművessel, azt mondta, hogy anyagárban 20-25 ezer (én szerezném be.)
2016. febr. 18. 09:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, mert a művelet a több mint egy köbméter föld kitermelésével kezdődik, ami szintén nem 5 perces meló (és nem kis költség, pláne ha el is kell szállítani, mert nincs hova tenni). És egy aknafedő is egy tízes körül kapható - amin még teherautóval nem lehet közlekedni, szóval van sokkal drágább és teherbíróbb változat is. Na ezen felül van a beton anyagköltsége, a betonkeverő bérlése, szállítása oda-vissza, a zsaluzat, és persze a munkadíj, ha nem magad csinálod.
2016. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező! Konkrétan az anyagra gondoltam, és a saját munka erődre! Nem úgy tetted fel a kérdést mennyiért csinálná + egy vállalkozó?? Igen ugy 20-25 ezer:Érdemes elgondolkodni, hogy magad csinálsz mindent, földmunka, zsaluzás, anyagbeszerzés stb

#1 voltam!


Nem csoda ha piros pacsizzák az embert! :D bár le sz***m

2016. febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó jól gondoltad, csak az anyagra gondoltam! Na nyomtam egy zöldet, bár nem szoktam pacsizni :)


Amúgy a földet mi ássuk, a kőműves meg kizsaluzza, meg kikeveri az anyagot, mi meg alá dolgozunk, de egyébként tényleg csak az anyagdíjra gondoltam.

2016. febr. 18. 12:31
 7/7 anonim ***** válasza:
:) köszönöm, ezekszerint jól értelmeztem, és megközelitöleg jó az ár... :wave.
2016. febr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!