Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A fűtési rendszerből eltűnik...

Klopusz kérdése:

A fűtési rendszerből eltűnik a víz? Hova?

Figyelt kérdés

A rendszer nagyjából 1,4-1,6 bar nyomásra van feltöltve, de néhány naponta a nyomás-érték 0,8-0,9-ig csökken, így rendszeresen utána kell tölteni.

Valahol el kell(ene) távoznia a víznek, de nem találom nyomát. Hogyan, miképpen lehetne utána nézni illetve leellenőrizni?


Előre is köszönöm!



2016. febr. 2. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
légtelenítő szelepeken keresztül pára formájában.
2016. febr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Lehet tenni ellene valamit? A légtelenítő szelepek látszólag jól zárnak. A párát ugye meg nem lehet észrevenni, hiszen fűtéskor azonnal elpárolog.

Van valami ötlet?

2016. febr. 2. 11:35
 3/8 anonim ***** válasza:
lehet szabályozni mekkora nyomásnál oldjon ki a szelep. és engedje ki a felgyülemlett levegőt/párát.
2016. febr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy 1,5 bar túlnyomású rendszerben nem képződik vízpára a légtelenítő szelep előtt, az csak levegőt fúvat le, és amikor odaér a folyadék, akkor lezár. Valahol tömítetlenség van a rendszerben, és szökik a víz. Nem feltétlenül kell tócsákra gondolni, egy 60-70 fokos előremenővel dolgozó rendszerben a kiszökő víz ezen a hőfokon el is párologhat. [Attól függ mekkora a tágulási tartályodban lévő "labda" de ez a fél bar különbség néhány milliliter, vagy max 1-2 kémcsőnyi mennyiségű vizet jelent.] De a rendszerből mindenképpen víz formájában szökik meg egy tömítetlenségen vagy repedésen, vagy anyaghibán keresztül...
2016. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem kommentelő #4-essel, van vagy 10 automata légtelenítő szelepem a házban, és már vagy 2 éve 1,5 bar jelzésen áll a nyomásmérő a kiegyenlítő tartály szomszédságában. És nem szökik rajta keresztül a pára.
2016. febr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Gondolom ezt a problémát víz-gáz-központi fűtés szerelő tudja megoldani.

2016. febr. 4. 10:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen jól gondolod!
2016. febr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Serin válasza:

Én két másik okot tudok, ami volt nálunk:


Nálunk tönkrement a tágulási tartály. Tipikus jele az, hogy amikor beindul a fűtés, még minfen rendben. Közben melegszik a víz, nincs hova tágulnia, a biztonsági szelep leengedi a magas nyomás miatt. Majd fűtés után kihűl, csökken a nyomás, fellevegősödik a rendszer. Nekem tipikusan 0,8 bar nyomáson áll meg ilyenkor.

A jó hír az, hogy ezt egy külső tágulási tartály felszerelésével könnyen megoldják, 15-30 ezer Ft-ba kerül a művelet valószínűleg.


A másik, hogy az előbb említett túlnyomásra kioldó biztonsági szelep (is) folyik - ezt meg kell nézni, hogy csöpög-e, egy lavórba vezetni a vizet és látni fogod egy fűtési ciklus után - csak figyelj végig, nehogy megtelljen a lavór. Sajnos ez a szelep tele tud menni kosszal és utána nem zára rendesen, én többszöri nyitással, átfolyatással, kocogtatással próbálom ilyenkor rendbe tenni.

2016. febr. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!