Milyen gázkazánt válasszunk? Kilyukadt a víztere a régi gáz/vegyestüzelésű kazánunknak (megpróbáltuk hegeszteni, de nem lehet) és most csak gázkazán megvételén gondolkodunk.
Állókazán, mint olyan, nem nagyon van, csak nagyon komolyak, ún. hőközpontok. Amit szinte mindenhol meg lehet venni, azok a fali kombikazánok. A mai gázkészülékek beépítésére vonatkozó törvényeknek a zárt égésterű, ismertebb nevén turbós gázkazánok a megfelelők. Feltéve, ha nincs a lakótértől teljesen külön légteret használó független kazánház. Ezeknek a lényege, hogy egy duplafalú kéményelemen keresztül áramlik be az égéshez szükséges levegő és ki a füstgáz. Hatékony és biztonságos. Ha ennél is jobbat akarnak, akkor kondenzációs kazánban kell gondolkodni, drágább, de mivel a füstgáz hőjét is felhasználja, még hatékonyabb. A mai (és a jövőbeni) gázárakat figyelembe véve 1-2 éven belül megtérül ha egy ilyen készüléket választanak, mindenképp ajánlom. A márkák. Hát van bőven. Feltétlen múlttal (és jövővel) rendelkező gyártók készülékeit érdemes választani. Fontos, hogy álljon mögötte szakértelem, alkatrész- és szervízellátottság. Nem mondom, hogy valamelyik márka nem jó, de a németek azért ebben (is) élenjárnak: Viesmann, Vailant, Junkers, Bouderus. Személy szerint nekem a legegyszerűbb Junkers van, és 4 év tapasztalatából eddig azt kell mondjam, kiválló választás volt. A környékünkön sok új ház van, sajnos 1-2 éves kazánokkkal komoly gondok vannak és egyik sem a felsorolt márkákból való. Még két dolog. Nem vagyok sem gázkészülék, sem fűtés szerelő. Építész vagyok, aki a saját háza építésekor alaposan körüljárta a témát. A véleményem szubjektív.
A másik: nagyon szeretik a fűtésszerelők elhanyagolni, elfelejteni a következőket: A mai kazánok víztere vékony vörösréz (általában). Az Önök fűtés rendszerében valószínűleg megtalálható vas, réz, esetleg alumínium. A víz a különböző fémekkel való találkozástól elektrokémiai korrózió jön létre, amely elsősorban a kazánt tudja károsítani. A fűtési rendszerben lévő vizet a kazánétól külön körön kell keringtetni, a hőt hőcserélőn át kell átvinni. Ez plussz költség, a hőcserélő, plussz keringető szivattyú, némi vezeték beépítésével jár, de még mindig olcsóbb, mint egy néhány éves kazán generálja! Mindenképp hozzáértő fűtésszerelőt válasszanak a kivitelezéshez!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!