Hol érdemes hagyományos (wolfram) égőt használni?
Mindenhol ki akarjuk cserélni az égőket a házban(a fele már kész), de így a nyakunkon maradt vagy 10 wolfram és 10 "energiatakarékos izzó1". Hol érdemes őket használni? Olyan hely ahova nem való a led(pl olyan helyre amit sokat de kevés ideig használunk, mert a kapcsolgatás megöli a ledet). Vagy esetleg van olyan hely ahova el lehet ajándékozni(már akinek ajándék az a pénzzabáló)
1:
az a kapcsolgatás nem öli meg a ledet. a takarékosat viszont igen (a sok gyújtás miatt).
ellenben a gyenge minőségnek (olcsóbbak)a fényárama eléggé lecsökken a használat alatt, 3-4 év után már érzékelhetően.esetleg gyárilag túlhajtják a több fényerő miatt, ami miatt szintén csökken az élettartam.
a hagyományos égő tökéletes olyan helyre, ahol sokat kapcsolgatják, rövid ideig világít.
aztán a ledes érzékenyebb a hálózati zavarokra, feszültség kilengésekre.... amelyek védettebbek ezek ellen szintén jóval drágábbak.
valószínű a kompakt fénycsövekre igaz hogy nem használ nekik a sok kapcsolgatás, pl a villogó karácsonyfa égők is már szinte mind ledesek.
hagyományosat én kamrába garázsba raknék hogy azonnal max fény legyen ha be kell menni valamiért
Van egy poénos, lyukas lámpaernyőnk, ami szép mintát rajzol a plafonra :D Na abba hagyományos kell ehhez a hatáshoz, szerencsére olyan helyen van, hogy mindig nagyon rövid ideig kell csak világítania.
A vízházban, pincében is hagyományos van, előzőbe szinte sose megyünk be, a másodikban is csak ritkán s rövid ideig használjuk, teljesen jók oda.
a (nem óccóó piacos ledek)jóminőségű ledek már mindenhol ott vannak, nélkülözhetetlenek..repülés, gépjárművek, reklám, lakások...stb..
mert...nem forrósodnak, bírják a sűrű ki-be kapcsolást, nem terhelik a hálózatot negyobb reflektoroknál sem(autó), és alár nagyon gazdaságosan akár spot-ként is lehet használni...
akik azt írták, hogy a klotyóban, kamrában, esetleg műhelyben, sufniban hagyományost használnak, azok teljesen normálisak...mert ott még pont jó a wolfram izzó..
a kompakt fénycsöveket buktuk be, azok sajnos téves irányba vitték a világításrchnikát...már szinte eladhatatlanok.
nem véletlen a szlogen: LED a jövő fénye...nálunk például az ötszáz wattos kültéri reflektotokat váltottuk ki 10 db. mozgásérzékelős harminc wattos LED reflektororkra...tökéletes..
szóval a wolfram izzókat el kell tenni, és megbecsülni, amíg nem teher a tárolásuk.
Üdv!
A kapcsolgatás nem öli meg a LEDet, bár, ha jobban belegondolok, akkor bizonyos esetekben igen.
Amúgy az izzót meg pláne kicsinálja.
A kapcsolgatással, akkor lehet LEDet (nem, mint lámpa, hanem magát a LEDet) kinyírni, ha annak tápellátását kondenzátoros előtét végzi és az egyenirányító után lévő szűrőkondenzátor, ami erősen alá van méretezve, hogy beleférjen a lámpába kiszárad, vagy a minőségi forrasztás eltörik. Ilyenkor a felkapcsoláskor egy rövid ideig a LEDen folyó legnagyobb áram nagyságrenddel, vagy rendekkel nagyobb értéket ér el, mert a kondenzátor, ami az ellenállás szerepét tölti be, a bekapcsoláskori hirtelen változásra rövidzárként reagál. Ez az állapot 3-10 msec ideig lecseng. A LEDek általában, akkor szoktak tönkremenni, mikor a kapcsolás a hálózati periódus csúcspontján következik be.
Ugyancsak a kapcsolásra valamelyest érzékenyek a kapcsolóüzemű elektronikával szerelt LED lámpák is.
Üdv.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!