Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen tulajdonságai vannak a...

Milyen tulajdonságai vannak a padlófűtésnek? (hatékonyság, ár. stb. )

Figyelt kérdés
2008. szept. 13. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hatékony, nem túl drága, kellemes érzés, stb. A sok jó tulajdonsága mellett néhány rossz: nehéz javítani, és nagyon szórja a port.
2008. szept. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
igen, egyik hátránya, hogy állandóan száll tőle a por. hálószobában ne használjátok, főleg ne a gyerekekében. asztmát okozhat. állítólag épp olyan magasságban száll a por, ahol a fejük van alvás közben.
2008. szept. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, nagyon kellemes, egy ideig. De nagyon porol, nem beszélve arról, hogy sok ember nem bírja elviselni, ha a lába alatt folyik a víz. Valahogy megzavarja az embert, egyesek szerint betegségekhez is vezethet. Szóval én nem csinálnék padlófűtést, akármilyen kellemes is.
2008. szept. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1989 óta lakunk padlófűtéses házban. Az igaz, hogy a padlószőnyegben lévő port lebegteti, ezért hidegburkolat, és laminált padló, amiben gondolkodni lehet. De ezen kívül mi csak előnyeit láttuk, pedig szüleim már idősek, de semmi ezzel kapcsolatba hozható bajuk nincs. Kellemes hőérzet, olcsőbb szerelés, kevesebb gázfogyasztás, egyenletes meleg. Meghibásodást a bebetonozott csövekben még nem tapasztaltunk, természetesen kazánt, elosztókat, szivattyút már cseréltünk, hőcserélőt, thermoszelepet építettünk a rendszerbe! De ezt akkor is megtettük volna, ha radiátoros a fűtés, sőtt! Valszeg a radiátorokat is modernizálni kellett volna!

Annyit azért még mondanék, hogy a hálószobába már én is radiátort raknék, mert így nem tudok ágyneműtartós ágyat használni, mert befülled az ágynemű, és lefogja a fűtést.

Ja, és még valami: én is jártam már elcseszett padlófűtésű házban, ahol csak a gond volt vele. De ez nem a fűtési rendszer hibája, hanem a tudatlan "szaki"-jé, aki csinálta!

2008. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
57%

Hali! Padlófűtés kiépítésénél nagyon fontos a szakember, lehetőleg építészmérnök megkeresése, mert az utólag kiépített fűtés is, akárcsak az új, néhány centit elmozdítja a padlót, falakat (hőtágulás, 3*3 méteres szobából 3,02*3,02 méterest csinál fűtési idényben), és az évek ,évtizedek alatt statikailag lakhatatlanná teszi a házat!!!

Üdv

2009. jan. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
utcsónak üzenem hogy elég diletációs csikot ragasztani körbe és megvan oldva a probléma! amúgy ez a legjobb fűtés ami létezik a egy kondenzációs kazán bőven elkegyeg csak 40 fokos vizet kell neki előállítania a 60-70 helyett elég kevés a víz mennyisége is ezis nagy előny! én csak ezt fogok csinálni otthonra járolap rá és a porprobléma is megoldva bátran merem ajánlani mindenkinek!! 1 fűtésszerelő:D
2010. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!