Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy ennyi a gázszámlám?

Figyelt kérdés
120nm a hasznos alapterületünk, jár gázártámogatás és már harmadik hónapja 48000.- a gázszámlám. Ez teljesen rendben van, vagy járjak utána mi hibádzik?
2010. márc. 17. 14:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekünk 136 m2 a lakásunk. Havonta beküldöm neten a fogyasztást. Nappal 21 fokra, éjjel 18-ra van állítva a hőmérséklet szabályozó és esténként kandallóval besegítünk. Márciusban 27.000,- Ft volt a gázszámlánk.
2010. márc. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Havonta jelentem le az óraállást.
2010. márc. 17. 17:01
 13/17 anonim ***** válasza:

Hihetetlen összegeket irtok.

Én csak főzök és a melegviz megy gázról, mégis 60 m3 megy el 1 hónapban.

Én is diktálom, a 60 m3 kb. 8000 ft.

2010. márc. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha havonta diktálsz, és a számlán ellenőrizd le, hogy a tényleges záró óra állás az-e, mint amit te bediktáltál. Ha az, akkor valszin ennyit fogyasztasz. Ilyen összegnél nem valószínű, hogy a mérőóra a hibás. Ám ha diktálsz (pl. Eon rendszerben) nem biztos hogy be is érkezik az óraállás, általában egy nagy szar a diktálós rendszere, van hogy visszajelez és akkor sincs ott az óraállás. Na ilyenkor viszont egy becsült óraállás alapján készül el a számla, mivel a rendszer úgy érzékel, hogy nem érkezett be óraállás. Ezt leellenőrizted? Ha igen, és ez nem áll fenn, valszin akkor tényleg ekkora a fogyasztásod, de nem kiemelkedően magas összeg egy elszámoló számlához. Valós záróóra állások vannak ott?
2010. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Sajnos ez teljesen rendben van.

Nekünk kb. 80 m2-t fűtünk éjszaka 17 fok, nappal 17-18, este 19 fok van új nyílászárók és mégis 50ezreket fizetünk. Úgyhogy tényleg luxus manapság a fűtés.

2010. márc. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
reális, bár én soknak tartom, mi egy 100nm-es házban lakunk, napközben még télen sem fűtöttünk, csak amikor hazaért a család olyan délután 3óra körül, és mindig lekapcsoljuk 9óra tájékán, és most kijött egy 46ezres számla... valami hihetetlen..
2010. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nekünk is ekkora a házunk de két generációs, szóval dupla főzés, dupla fürdés, stb... Így kb.85-95 ezer a gáz számla télen és nálunk a meleg víz is gázról megy. Iszonyatos összeg az tuti!
2010. márc. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!