Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel tudnám kitisztítani a...

Mivel tudnám kitisztítani a borzalmas állapotban lévő mosószer adagolót?

Figyelt kérdés

Albérletbe költöztünk, és a napokban észrevettük, hogy a mosógép mosószer adagolója szerintem alsó hangon 3 éve nem volt takarítva. Áll benne a száradt mosópor, öblítőmaradványok, penész és ki tudja miféle finomságok még. Olyan szuperül van összerakva, hogy abszolút nem szédszedhető, kézzel nem hozzáférhető, fogkefével és azzal az üvegtisztító kefével sem elérhető, szóval semmi manuálisan kivitelezhető ötletem nincs.

Van olyan csodaszer, amivel ha csurig öntöm, leold róla mindent?

Egyébként egy Whirpool felültöltős példányról van szó.

[link]


2015. okt. 10. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Elvileg le tudod pattintani ezt az egész műanyag részt, és abban belül van a tartó.


Ha ki lehet venni beteszed a zuhanyba / kádba és kimosod zuhanysugárral. Habzani fog mint az állat, egy órán át is lehet zuhanyozni.

2015. okt. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
-háztartási sósav,úgy töményen ahogy a flakonban van...
2015. okt. 10. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Ki lehet pattintani az adagolót és a fürdőkádba beáztatod ecetes vízbe, egy éjszanán át, másnap könnyen el tudod mosni.
2015. okt. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Két oldalt lévő gombot kell benyomni egyszerre és ovatosan kiemelni az adagolót.Egyébként a gépet is át lehet járatni forró vízzel és ecettel.
2015. okt. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sósavat semmiképpen ne önts bele,mert szétmarja a gépet.
2015. okt. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Pont ilyen gépünk van.

Oldalt van két kis szürke gomb, benyomod és le lehet pattintani.

A legjobb, ha forró, ecetes vizet öntesz bele, beáztatod, hagyod kihűlni, átsikálod, amennyire tudod, és ezt annyiszor ismétled, ameddig nem vagy vele elégedett.

2015. okt. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
78%
Hát nálunk mostam áztattam meg ecet bárhogy de nem jött ki teljesen úgy bele volt kövülve. :(
2015. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a gép volt... a f.asza trehány albérlő a leírtakhoz hasonlóan hagyta.

Az asszony berakta egy diszperzites vödör vízbe,dobott bele egy fél marék trisót...én meg 2 nap múlva levittem a (szomszédban van)benzinkútra,és kinyomattam magasnyomású mosóval--szinte új lett.

2015. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 20%-os sósavban áztattuk. Nem lett az igazi, még mindig vannak benne undorító dolgok, de mérföldekkel jobb, mint eddig volt. Egy mosást a héten lehúzok vele, és jövőhéten talán újból nekiállok sósavval, csak most higítatlanul. (legutóbb vízzel kevertük, mert féltünk, hogy kárt okoz) Ha ez nem jön be, akkor megpróbáljuk a trisós-benzinkutas módszert.

Mindenkinek köszönöm a választ, megy a zöld kéz. :)

2015. okt. 15. 10:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!