Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nemsokára Londonba költözöm....

Nemsokára Londonba költözöm. Mit érdemes még itthon megvenni ami a kinti életet vagy magát a költözést megkönnyíti?

Figyelt kérdés
2015. aug. 19. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szedd rendbe az egészséged... Fogászat, benőtt köröm ilyesmi. Az én ismerőseim ilyen miatt járnak haza állandóan..
2015. aug. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, igazából. Mindent megtalálsz kb ugyanennyiért.


Ajánlom figyelmedbe a tesco.com-ot - ott össze tudod hasonlítani az árakat (és a tesco nem a legolcsóbb bolt).

2015. aug. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek. A magán orvosi ellátás iszonyú drága, az ottani tb. pedig használhatatlan.

A fiam is itthon intézi a fogorvost, bőrgyógyászt, vagy ami éppen szükséges.

2015. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ilyenkor nevetek, amikor lekicsinylően azt mondják a magyar egészségügy

És bizony van aki fapadosra ül Londoban, hogy a magyar egészségügyet igénybe vehesse, majd visszarepül...

2015. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
56 %-os! Akik Londonból hazajönnek, nem a magyar tb. szolgáltatásait veszik igénybe, mivel nem is tehetik, ha rendesen be vannak jelentve külföldön. Itthon a magándokikhoz mennek, amit ők a kinti fizetésükkel simán meg tudnak itthon tenni.
2015. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 balkalolka ***** válasza:
36%
#5 Butaságot tetszik írni, simán elmehet a bármilyen EU-állampolgár magánrendelésen kívüli ellátásra amennyiben EU-s TB-kártyája van. Tehát: Britisztánban dolgozol, van National Insurance Numbercard-od (tehát az ottani TB-be fizetnek utánad), a NIN-kártyádra kiváltasz egy EU-kártyát és azzal BÁRMELYIK EU-s országban (plusz még pl. Svájcban) igénybe veheted a helyi kórházakat/rendeléseket annak a biztosításodnak a terhére amire az EU-kártyádat kiállították.
2015. aug. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 balkalolka ***** válasza:
38%

Amúgy a jó kérdés inkább az lenne hogy mit érdemes itt hagyni ha Londonba költözöl: a negatívmagyarkodást, a fennhéjazást, a taplóságot, a gőgöt a semmire. Számítani kell arra is hogy Londonban a fehér ember 2015-ben kisebbség, ha ezzel bajod van akkor inkább el se indulj.


Egy tök átlagos három-négyszobás kiskertes sorház Nyugat-Londonban 450-550 millió forint, a bérleti díja háromszáz-ezer de inkább félmillió forint havonta. A szolgáltatások igen drágák, a pia és a cigi pedig különösen drága.


Egy laza kocsmázás alsóhangon húszezer forint körül van, és az angolok szeretnek kocsmázni, fontos része a szociális életnek a heti pénteki céges pubozás ahol mindenki körbehív mindenkit. Ha spúr vagy, esetleg nem keresel annyit inkább el se indulj. Különben kiközösített leszel és kirúgnak. :) Sok sikert kolbászbólakerítésföldjén!

2015. aug. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

balkalolka, ha nem lennének bizonyos magyarok olyanok, mint te, a "negatívmagyarkodás" fogalma meg sem született volna. Szégyeld magad, te "pozitívmagyar"


A kérdezőnek: sok sikert, találd meg a számításodat.

Ne hallgass a huhogókra, sok ismerősöm él itt-ott a nagyvilágban, egyik sem bánta meg, sőt...! Ha fiatalabb lennék, én is útra kelnék.

2015. aug. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
balkalolka! Sajnos rosszul tudod. Surgossegi ellatasra vagy jogosult az Eu teruleten European Healh Insurance Card-dal.
2015. aug. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 balkalolka ***** válasza:
0%

Nyolcaska, gondolom nem teccett Britisztánban élni, én éltem ott (mellékesen máshol is, olyan helyeken ahova kegyed el sem fog jutni), tudom hogy merről hány óra, és azt is leírtam hogyan lehet ott boldogulni, mit kell itthon hagyni. Azért írtam le hogy ne ott legyen nagy csodálkozás amikor kérdező leszáll a Lutoni buszról a két bőröndjével.


Az ilyenmagyarozást/olyanmagyarozást is tapasztaltam, Ön engem nem ismer, hogyan mer véleményt mondani rólam? Nem zavarja hogy csak a korlátoltságát bizonyítja ezzel nyilvánosan? Drága Naccsága, kend mivel segített a kérdezőnek? Lófasszal sem, a becses jókívánságán kívül... inkább tessen szépen csendben maradni ha okosat nem sikerül szólni, kezicsókolom.

2015. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!