Szeptemberben cserélik a gázórát. Valami gond lehet abból hogy még anyu nevén van aki meghalt?
Amikor cserélik, akkor biztosan nem, mert 2 szerelő fog kimenni munkásruhában, az átíráshoz pedig a számítógépes rendszerben kell ezt-azt elvégezni egy ügyintézőnek.
Minél hamarabb írasd át, halottira, esetleg hagyatékira lesz szükség hozzá.
Ügyet intézni nem szoktatok? Pl. telefonon sok ügyfélszolgálat csak a szerződő félnek ad tájékoztatást, még a gyerekeinek sem. Vagy ha van a rendszerükben meghatalmazás, amit te sajnos már nem tudsz készíteni.
Ha bármi probléma van, pl. lesz egy számlareklamációtok a tél közepén, vagy elfelejtitek befizetni a számlát, nehogy úgy járjatok, hogy kikapcsolják, de visszakapcsolni már nem fogják, mert halottal ők sem állhatnak szerződésben, és akkor nem lesz fűtés.
Egyébként nem tudom, hány éves vagy, de a hagyatékin el kellett hangoznia, hogy az örökösnek nevére kell vennie a közműveket, hiszen jelenleg nincs is élő szerződés közted és a szolgáltató között. Ha véresen komolyan vennék, simán kikötnék a gázt, neked pedig nem 2 ft lenne visszaköttetni.
Szerintem nem büntetnek. Én áramszolgáltatónál dolgozom, mi nem büntetünk, viszont felhívjuk a figyelmet az átírásra. Akkor lehet baj, ha mint írtam, kikapcsolásra kerül sor. Lehet ez egy szivárgás miatt is, nem csak anyagi gondok miatt.
Korábbi válaszoló véleményem szerint rosszul tudja, nincs mindig hagyatéki. Ha az elhunytnak nincs semmi vagyona, akkor nincs tárgyalás, nincs örökös.
Ma már tulajdoni lapot kérnek egy új bekötéshez, így csak az ingatlan tulajdonosával állhatnak szerződésben, de nem biztos, hogy ez 20 éve is így volt. Így van rá esély, hogy a kérdező édesanyja nem volt tulajdonos a házban.
Nekem a mai napig van úgy szerződésem, hogy nem vagyok még résztulajdonos sem az ingatlanban. Nem a gáznál, de van.
Kicsit off, de pár hete olvastam, hogy valami isten háta mögötti helyen Sarka Kata nevére kötöttek internet-szerződést, és van is net, egy ideig fizették is, csak most úgy derült fény az egészre, hogy már nem fizették, és a behajtó cég megkereste az igazi Sarka Katát. Ez úgy fordulhatott elő, hogy a Telekomnál az egész szerződéskötést és mindent telefonon is el lehet intézni, a fogyasztási helyen történő bekötésnél meg vmi olvashatatlan odafirkantás pont megfelel aláírásnak.
először azt írtad, hagyatéki tárgyalás nem volt. most meg hogy van róla papír.
ügyfélfogadási időben fogadnak, ami az interneten is fent van.
az ismerősöd rosszul tudja, de majd ha történik valami rájön. egyetlen szolgáltató sem állhat halottal szerződésben.
Ha a testvéreddel közösen örököltétek, akkor a gázművek (pl. a Főgáz) szokott a hagyatékin és halotti anyakönyvi kivonaton kívül kérni a tulajdonostárstól (esetedben a tesódtól) egy ún. hozzájáruló nyilatkozatot.
Ebben tul.képp annak kell szerepelnie, hogy ő, mint az ingatlan másik tulajdonosa hozzájárul, hogy a Te nevedre kerüljön a mérő, veled szerződjön le a gázművek. Ő ezt írja alá, + két tanú és ezzel a három papírral a legtöbb személyes ügyfélszolgálaton rögtön át is írják a mérőt a nevedre.
Egyébként jól írta az a hozzászóló, hogy gond lehet a nem átíratásból. És a szerződésekben benne is van, hogy a szerződő adataiban beállt változásról kötelesek kiértesíteni a közműveket 15 napon belül! Tehát nem csupán halál esetén, de akkor is, ha eladod, ha változik a neved (pl. házasság) vagy ha változik az elérhetőséged (levelezési címed).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!