Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyivel lesz hűvösebb a lakás?

Mennyivel lesz hűvösebb a lakás?

Figyelt kérdés
3.emeleti téglalakásban lakom, s nyáron nem ritka a 30 fokos hőség sem. Most viszont fákkal beültették a ház déli oldalát. Úgy kb. ez mennyit fog számítani, ha már nagyok lesznek, azon kívül, hogy sötétebb lesz a szoba?

2015. máj. 11. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tudom megmondani, hogy N fok, de ha bármi a napfény útjába áll, az jó, ha a meleg a gond.

Ha anélkül betűzne a nap, lombokkal pedig nem, az nagyobb különbség, de ha úgyis van pl. redőny, akkor már jóval kevesebb.

De azért ez elég sok tényezős dolog, számít a szigetelés is mindenféle irányban... Nem vagyok szakértő a témában, csak tapasztaltam már, hogy elég észrevehetően tud melegíteni a besütő nap, télen is, nyáron is.

2015. máj. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a nyaralóm déli oldalát ültettem be óriástujával. 2-3 fok különbség van.
2015. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ami árnyékban 30 fok, az napon kb. 50. Tehát maximum 20 fokot csökkenhet a hőmérséklet. Viszont most sem vagytok teljesen napon. Szóval olyasmit kellene kiszámolni, hogy azok a részei a lakásnak, amik eddig napon voltak, és a fáktól árnyékban lesznek, mekkora hányadát teszik ki a teljes lakásnak, illetve, hogy a többi lakás is ugyanúgy árnyékban lesz, mint ti és azok sem fognak titeket fűteni? Tehát eddig mondjuk a lakás külső falai megkapták az 50 fokot, meg az ablakon bejövő fény, amit ért, az is megkapta az 50 fokot és azok fűtötték a lakás többi részét, azok a részek árnyékban 20 fokkal hidegebbek lesznek.
2015. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!