Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A gázkonvektor okozhat égési...

A gázkonvektor okozhat égési sérülést? Olyan forró mint egy kályha?

Figyelt kérdés
Most költözünk és eddig központi fűtésünk volt,radiátorral fűtöttünk. Az új házban viszont gázkonvekrot van. Ez felforrósodik annyira hogyha hozzáérünk akkor égési sérülést okoz ? Kisgyerkőcünk van aki pont a következő fűtéskezdés idején kezd majd el menni,szóval féltem őt nehogy megégesse magát. A nappaliban 3,a hálókban pedig 1-1 konvektor van és nem tudunk majd folyton a nyomában lenni :) Viszont ha veszélyes akkor cserélünk cirkóra és kiépíttetünk egy radiátoros rendszert :)
2015. márc. 16. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Nincs annyira forró, mint a kályha. A konvektor külső burkolata kézmelegnél valamivel melegebbre melegszik, nem égeti meg őket. Az égéstér burkolata már melegebb, de ahhoz meg jó esetben nem férnek hozzá. Mindig zárva kell tartani a fedelét, akkor az a veszély sem áll fenn, hogy beleejtenek valamit, ami meggyulladhat.
2015. márc. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

AZ oldala, teteje nem.

Viszont ha a kicsi felnyitja a tetejét és úgy nyúl bele, akkor igen.

2015. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem az 1-2 válaszoló soha sem fűtött gáz konvektorral

Amikor a nagy lángon ég,szinte minden oldalon fel tud úgy melegedni,hogy égési sérüléseket tudjon okozni .

Már ugyan kevesebb helyen van közületeknél ilyen készülék,de mindenhol körbe van keritve egy védőkorláttal ,éppen ez miatt .A cirkó egyébként gazdaságosabb is lesz,legalább 1/3 dal .

2015. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fűtöttem már konvektorral, most is van, hogy azzal fűtök. Nekem nem forrósodik fel vészesen, igaz, nem is tartok vele 30 fokot a szobában. Elképzelhető, hogy ha folyamatosan teljes fokozaton megy, akkor fel tud forrósodni annyira, hogy süssön, de normális használat esetén nem.
2015. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:
100%
Megerősítem négyest. Csak extrém esetben lehet baj.
2015. márc. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a gyerekszobában konvektor van, a nappaliban kandalló.

2 éves a fiam, soha nem égette meg magát egyikkel sem.

A konvektor nem melegszik fel annyira, mert max 23 fokra fűtjük a szobát vele, és ekkora hőmérsékletnél nem forrósodik át kívül (szerintem maxon sem annyira, hogy égési sérülést okozzon). Most is hűtőmágnesek vannak a konvektoron, azoknak sincs semmi bajuk.

A kandallónál meg mindig figyeltem, hogy amíg kúszik, ne menjen oda, amikor meg megtanult járni, megtanítottam neki, hogy azzal vigyázzon, mert forró.


Szerintem egy radiátorral hamarabb megégeti magát, mint egy konvektorral.

2015. márc. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!