Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelházba megyek ma látogatób...

Panelházba megyek ma látogatóba, de nem igazán tudom hogy kell szólni nekik hogy megérkeztem! Mit kell tennem?

Figyelt kérdés

egy kis faluban lakom és még soha nem volt hogy egyedül mentem volna panelházba. Van a bejárat előtt egy tábla, gombokkal, és azt kell megnyomni és belebeszélni? vagy hogy csináljam?

remélemm érthető a kérdésem. Nem akarok leégni.Sürgős lenne mert ma este megyek. Ja és akihez megyek,nincs meg a telószáma mert barátnőm rokona,és pénz sincs a kártyámon h felhívhatnám hogy "itt vagyok".

hogyan kell csinálni, mit kell megnyomni és hova kell beszélni?

köszi a segítséget!


2008. aug. 20. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában a panellakásokhoz már modern kaputelefon van ahova rávan írva,hogy kell csinálni.Van olyan kaputelefon ahol a név mellett csak egy gomb van.Azt megnyomod folyamatossan és hallod,hogy csörög.Ha felveszik az illető már beszél hozzád.Csak az a lényeg,hogy egyfolytába nyomd! De van olyan kapu telefon is ahol a név mellett szám van. Pl: 10 Tóth Imre 3em.6.

Ilyenkor bepötyögöd a 10számot és már csörög.Itt ennyi.

Remélem tudtam segíteni.És nefélj nem nehéz! :)

2008. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

kétféle van: az egyikben csak megkeresed a táblán a nevét, és hosszan nyomod mellette a gombot. elkezd zúgni, ha fent beleszólnak, mondod hogy itt vagy, hallani fogod a búgást, ahogy nyitják a kaput, és mehetsz be.

a másikban szám van a nevek mellett, és ilyen kis számtábla. beütöd a számot amit a név mellett látsz (pl 15), aztán megnyomod a csengő gombot. zenélni fog, aztán ha felveszik a kaputelefont, megmondod, hogy ki vagy, és beengednek. hidd el menni fog. ;)

2008. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszii szépen nagyon! nem akarok bénázni:) remélem menni fog! aranyosak vagytok!
2008. aug. 20. 11:34
 4/8 A kérdező kommentje:
és az újabb, számos verziónál is folyamatosan kell nyomni a csengő gombot?
2008. aug. 20. 11:45
 5/8 Hintalow ***** válasza:
100%
ott nincsen csengő gomb:) azt úgy kell elképzelni, mint egy telefont. Beütöd a számot, (2 jegyű többnyire) utána már nem kell csinálni, nyomni semmit, csak várod, hogy beleszóljanak.
2008. aug. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
de igen, van egy csengő felíratú gomb. egyszer kell megnyomni. :)
2008. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hintalow ***** válasza:
Sajnos ellent kell mondanom :) Lehet, hogy még nem láttál ilyet, de amiről mi beszéltünk (és egyre többet alkalmazzák a panelekben/társasházakban, azon egyáltalán nincsenek gombok, csupán hozzá kell érintened az ujjad a megadott számokhoz, amik a kívánt személy kódját alkotják.
2008. aug. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A miénk olyan, meg az általam ismertek mindegyike, hogy beütöd a név mellett található számot (kódot), mint a telefon billentyűin, majd a rendszer automatikusan tárcsáz, mint egy telefonnál. Felveszik, beleszólnak, majd te is szólsz, de nem kell már semmit nyomni. Aztán hallani fogod, hogy zúg a külső ajtó, és ki tudod nyitni.
2008. aug. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!